Skocz do zawartości

http://www.nitroplanes.com/


mariaczi__21

Rekomendowane odpowiedzi

podali:

http://www.nitroplanes.com/policies.html

 

 

International Orders (Air Parcel Post/EMS)

Air Parcel Post � Most countries 5-14 business days, up to $250. (no tracking)

EMS � Most countries 3-6 business days. (w/tracking and insurance)

EMS is usually twice as expensive than Air Parcel Post

Small order (el. motor, speed controllers, battery packs)......$8 - $15 (depends on weight)

Medium order

(parkflyer up to 0.40 size airplane).....$15 - $40 (depends on weight/size)

Large order

(.40-.60 size planes, oversized sailplanes)��$40 - $80 (depends on weight/size)

XXL order

(Large sailplanes, large ARF/ARC models).....Please call for us for shipping charges on larger items.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mieczotronix. Szkoda ze nie podali precyzyjnie, albo jakis np kalkulator wysylki

 

(parkflyer up to 0.40 size airplane).....$15 - $40 (depends on weight/size)

 

i jak mam ocenic czy zaplace 15 czy 40 (pewnie 40 :(. Musze do nich skrobnac maila. A mam ochote na takiego akrobata:

 

http://www.nitroplanes.com/su311537niga.html

 

Gdyby z wysylka wyszlo 100$ to mysle ze to dobra cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast licz się jeszcze z 22% VAT-u bo mi Urząd Celny dość konsekwentnie cli/podatkuje większe paczki z USA.

 

To nie dobrze, ale podobno ma artykuly modelarskie nie ma cla. Ja sie nie znam na tym, wiem ze jak wysylalem paczke ze satnow do polski droga morska i zadeklarowalem wartosc 50 $ to obylo sie bez clenia.

 

W takiej zagmatwanej sytuacji ceny przestaja byc juz atrakcyjne, szkoda :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cła może i nie ma, zależy jak to zaklasyfikują. Celnicy nie są kumaci szczególnie w modelarstwie, a taryfa celna jest rozbudowana. Generalnie nawet jeśli cło jakieś nałożą, to symboliczne. Ale VAT jest doliczany do wartości po ocleniu tak, czy siak w wysokości 22%.

 

Paczki wysyłane ze sklepów są clone/VAT-owane - z marszu jeśli w środku jest faktura, jeśli faktury nie ma to 50/50 albo każą przysłać pismo do odprawy celnej, albo puszczają. Ale raczej to pierwsze. Jeśli paczka idzie od osoby prywatnej to z reguły nie zaglądają do środka i nie clą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tak dobre ceny musza zostac popsute przez koszta wysylki i ewentualnie podatek vat i clo.

 

Ciekawe w jaki sposob postepuja sklepy, ktore sprzedaja modele zza oceanu i wychodza na swoje. Ja chyba odpuszczam zakup zagraniczny, gra niewarta swieczki. Bede musial zadowolic sie czyms z polskich sklepow.

 

Mieczotronix dziekuje za cenne wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.