Skocz do zawartości

UNIQUE model EPP i kilka pytań


Andych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy model RC wiec mam kupę wątpliwości, a co za tym idzie i pytań będzie pewnie sporo.

Tytułowy model: UNIQUE ma mieć według instrukcji wzmocnienia skrzydeł i kadłuba wykonane ze „sznurka”, brzmi to pewnie dziwnie dlatego wstawiam strony instrukcji. Czy ktoś budował ten model i przyjął takie rozwiązanie, czy sięgnąć po bardziej sprawdzone metody i zastosować w tym celu np. pręty węglowe, jeżeli tak to, jakiej średnicy?

 

Druga rzecz, to brak jakiegokolwiek wzmocnienia dla statecznika poziomego, a wykonany jest z 6mm depronu. Tu też pytanie zostawić tak, czy wzmocnić czymś?

plan1.jpg

plan2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznurek polany CA w locie pewnie zachowywał się będzie podobnie jak pręt węglowy o podobnej średnicy. Ale po zderzeniu pewnie się złamie (a sznurek zerwie).

Z ciekawości to bym nawet wypróbował wersję ze sznurkiem.

Czasem wzmacniałem skrzydła taśmą zbrojoną - a to tak jakby dać kilka sznurków obok siebie. Czasem wzmacniałem też skrzydła robiąc takielunek z żyłek. Wydaje mi się, że pręt nie jest bezwzględnie konieczny. Ale jeśli chcesz to pewnie jeden taki 2mm byłby dobry.

Statecznik powinien wystarczyć bez wzmocnień. Jak będzie się za bardzo "wlókł" za modelem to zrobisz naciągi z żyłki albo dasz zastrzały z czegokolwiek i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przecież lekki samolot, do shockflayerów na dwie lotki dają jedno mikro-serwo 9g. Ja w swoim shockflyerze o podobnych gabarytach dałem 2 serwa 4g na lotki w dodatku przykleiłem je na taśmę 2-stronną do skrzydła. Nie dość że dawały radę, to jeszcze się nie urywały w locie - stąd wniosek że jakieś ekstremalne siły tam nie występują. Wielkość więc jest drugorzędna. Ważniejsza moim zdaniem jest szybkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkosc, faktycznie tego nie bralem pod uwage, ale okazuje sie ze w/g danych na stronie TP dla obu serw jest ta sama. Ja bede mogl sprawdzic naocznie dopiero jak dotrze do mnie przesylka z radiem.

Po tym co czytam to chyba wykorzystam ten sznurek do kadluba i dolnej czesci skrzydla, na gore i statecznik dam wegiel 1mm, przynajmniej to mam i nie bede musial czekac na przesylke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kurna Olek, kupa kasy jak za coś takiego, jednak jak się samemu coś ulepi z depronu to można kasę przeznaczyć na parę serw a i na piwo qflowe starczy :wink:

Depron odpada, z podobnego materiału to teraz będę robił to: http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=170_234&products_id=3000

Ale następny, a właściwie to chyba równolegle będzie Extrim i dalej też już polecą modele balsowe konstrukcyjne. Mam dość modelarni pełnej smrodu plastiku, ja chcę czuć zapach drewna, a na razie to nawet listewki nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie poprostu nie stać na wydawanie kasy na modele z pianki, dzięki zakupowi depronu mam już 4 model i przy okazji mój brat ma już 3 model a wszystko za 80zł :D

Sam zresztą wiesz że za 200zł to można mieć już super Extrima.

No ale różne są ścieżki modelarzy i każdy mierzy siebie swoją miarką

Fajnie że idziesz w szybowce, to fajna sprawa jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.