Skocz do zawartości

Czy ktoś lata w KRK na os. Stokach nad kopalnią odkrywkową gliny?


marcino2000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, to jest moja najbliższa miejscówka, latam pomiędzy ogórdkami działkowymi a fortem dłubnia, jest spory kawał terenu i niezłe widoczki na zalew zesławicki. Teren raczej na szybola się nadaje, z innymi modelami może być problem ze startem, gdyż nie ma jakiegoś wytyczonego pasa, ale jak wiadomo dla chcącego nic trudnego:-) Do tej pory myślałem że latam tam sam, ale dziś z domu widziałem mniej więcej w tamtym miejscu jakiś szybowczyk kręcący akrobacje, chciałem mu się lepiej przyjżeć, ale jak wróciłem z lornetką to go już nie było Z przyjemnością polatał bym z kimś:-)

Pozdrawiam

M2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kiedyś Trainerem Black Horse'a latałem. Podwozie trójpunktowe a więc kawałek terenu musiałem znaleźć. Znalazłem go między dwiema hałdami z iłem (bo to ił jest tam wydobywany) i jakoś się udało wystartować i wylądować. No a latanie to bajka, jak się człowiek na zboczu ustawi to można mieć model kilkadziesiąt metrów pod sobą :). Teraz tam nie chodzę bo nie mam niczego o takich osiągach jeśli chodzi o start i lądowanie (chociaż muszę spróbować z Corsairem bo ten jednak wyrywa:

)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ładnie Ci to lata:-) Ja latałem z drugiej strony fortu, od strony działek,mniej więcej jak się kończy ulica Piotrusia pana. Ale dalej ciekawi mnie kto tam tak ładnie kręcił szybolkiem. Jak będziesz się kolego wybierał, to daj znać, może też się wybiorę jak mi obowiązki pozwolą.

PS tam wydobywają glinę do pobliskiej cegielni, a ił to może przy okazji:-)

Pozdrawiam

M2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten ił jest potrzebny cegielni do produkcji cegieł, bo to jest właśnie cegielniany surowiec :). Z resztą tu nic innego nie ma a ten ił zaczyna się jakieś 4 metry pod powierzchnią. 25 lat temu z drugiej strony tej góry dom budowałem i mieliśmy z tym iłem problemów co niemiara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio latałem tam od strony działek, przyszła jakaś mama z koniem i dzieciakiem. Koń jak szybola zobaczył, to się zawiesił- patrzał i patrzał.:-) Nie pomogło wołanie, cukierki itd :-P Dopiero na siłę go ciągli i ledwo ledwo udało się odwrócić jego uwagę :P

Mieszkam z tej samej strony górki co Ty, tylko sporo dalej ( nie Stoki), też teraz prowadzę prace budowlane i wszystko szło ok dopuki na ten ił nie trafiłem. Kilof to mało:-P

A tak na serio to oni zbierają glinę, a jak dokopią się do iłu to go na takie kupki dość spore przerzucają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.