Skocz do zawartości

DX6 ciężko sprzedać!


Piotr_Sm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam takie nietypowe pytanie, otóż chcę sprzedać aparaturę DX6 ( bez i ) już od dawna i nie ma chętnych, z czego to wynika, dlaczego wszyscy mi piszą, że jak to dx6 to nie są zainteresowani?

 

Kupują inne chińskie Turnigy i takie tam a takiej aparatury nikt nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX6 czy DX6i? Bo to istotna różnica. Poza tym, aparatura już wyrobiła sobie słabą opinię. Słynna akcja serwisowa na cały świat, notoryczne problemy użytkowników, rozbindowywanie, kompletnie się nie nadaje do FPV, źle znosi obecność innego nadajnika w modelu.

To wszystko wpływa na opinię, ludzie je czytają, a jak się jeszcze porówna ceny, to wypada mało korzystnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX6 czy DX6i? Bo to istotna różnica. Poza tym, aparatura już wyrobiła sobie słabą opinię. Słynna akcja serwisowa na cały świat, notoryczne problemy użytkowników, rozbindowywanie, kompletnie się nie nadaje do FPV, źle znosi obecność innego nadajnika w modelu.

To wszystko wpływa na opinię, ludzie je czytają, a jak się jeszcze porówna ceny, to wypada mało korzystnie.

 

I ja właśnie tych wad nie poczytałem, przed zakupem.

A ona w ogóle była kiedyś słynna, bo jakoś tak bardzo mało tych opinii o niej?

 

Wy się dobrze znacie na tym, ile tak powiedzieć za nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo... akcja była bardzo słynna. Szczególnie u nas. Okazało się, że producent ogłosił akcję serwisową, a jedyny polski dystrybutor - RC Scorpio, wypiął się szeroki zadem na wszystkie aparatury nie zakupione u nich. ;)

 

Jak poszukasz w aparaturach, powinieneś znaleźć masę tematów o tym. Dyskusje były nawet dość burzliwe.

 

Dla osób, które skusiły się na oszczędności i same zakupiły sprzęt na Ebay-u, czy Allegro, lub sprowadziły same, nadeszły czasy kłopotów. Musiały same odsyłać do naprawy nadajniki. co kosztowało.

Były kłopoty z odbiornikami serii AR.... Brak było zamienników pod system DSM/DSM2, a oryginały były drogie. Dość późno pojawiły się "chińczyki" pod DSM. A pod DSM2 chyba nie ma zamienników do dziś.

 

DX6 ma jakieś ograniczenia względem DX6i. Nie znam dokładnie tych nadajników, to się nie wypowiem. Gro ludzi kupowało DX6i.

Też miałem ją kupić. Ale osobisty kontakt w sklepie mnie odrzucił (w dotyku wydawała się tandetna) na tyle, że wolałem dołożyć 300zł więcej i kupić Graupnera, na którego nie narzekam mimo paru już lat.

 

Choć później wiele wad tej aparatury usunięto. Można powiedzieć, że były to choroby wieku dziecięcego (zupełnie nowy system 2,4GHz, jeden z pierwszych na rynku i to w miarę tani).

 

Proponuję wystawiać do skutku. Możesz podnieść atrakcyjność oferty - jakaś podstawka pod nadajnik, szelki do zawieszenia na szyi, dodatkowe akcesoria. Albo po najmniejszej linii oporu - obniżyć cenę, tak by była atrakcyjna względem konkurenta, np. TX9.

Mnóstwo młodych ludzi kusi się na tańsze oferty.

Edytowane przez madrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo... akcja była bardzo słynna. Szczególnie u nas. Okazało się, że producent ogłosił akcję serwisową, a jedyny polski dystrybutor - RC Scorpio, wypiął się szeroki zadem na wszystkie aparatury nie zakupione u nich. ;)

 

Jak poszukasz w aparaturach, powinieneś znaleźć masę tematów o tym. Dyskusje były nawet dość burzliwe.

 

Dla osób, które skusiły się na oszczędności i same zakupiły sprzęt na Ebay-u, czy Allegro, lub sprowadziły same, nadeszły czasy kłopotów. Musiały same odsyłać do naprawy nadajniki. co kosztowało.

Były kłopoty z odbiornikami serii AR.... Brak było zamienników pod system DSM/DSM2, a oryginały były drogie. Dość późno pojawiły się "chińczyki" pod DSM. A pod DSM2 chyba nie ma zamienników do dziś.

 

DX6 ma jakieś ograniczenia względem DX6i. Nie znam dokładnie tych nadajników, to się nie wypowiem. Gro ludzi kupowało DX6i.

Też miałem ją kupić. Ale osobisty kontakt w sklepie mnie odrzucił (w dotyku wydawała się tandetna) na tyle, że wolałem dołożyć 300zł więcej i kupić Graupnera, na którego nie narzekam mimo paru już lat.

 

Choć później wiele wad tej aparatury usunięto. Można powiedzieć, że były to choroby wieku dziecięcego (zupełnie nowy system 2,4GHz, jeden z pierwszych na rynku i to w miarę tani).

 

Proponuję wystawiać do skutku. Możesz podnieść atrakcyjność oferty - jakaś podstawka pod nadajnik, szelki do zawieszenia na szyi, dodatkowe akcesoria. Albo po najmniejszej linii oporu - obniżyć cenę, tak by była atrakcyjna względem konkurenta, np. TX9.

Mnóstwo młodych ludzi kusi się na tańsze oferty.

 

 

Dzięki za tak obficie opisany problem tej aparatury, dobrze wiedzieć informacje o tym co się posiada.

 

Oczywiście spróbuję wystawiać do skutku, postaram się jakoś uatrakcyjnić ofertę.

Cóż, może ktoś się skusi.

Ale tak za np. 100zł to jest mi jej szkoda sprzedać, więcej jest warty sam pakiet ją zasilający.

 

Dzięki Madrian

Acha i z ciekawości poczytam, przyznam się, że w tak dawne miejsa forum nie zaglądałem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo... akcja była bardzo słynna. Szczególnie u nas. Okazało się, że producent ogłosił akcję serwisową, a jedyny polski dystrybutor - RC Scorpio, wypiął się szeroki zadem na wszystkie aparatury nie zakupione u nich. ;)

 

Jak poszukasz w aparaturach, powinieneś znaleźć masę tematów o tym. Dyskusje były nawet dość burzliwe.

 

Dla osób, które skusiły się na oszczędności i same zakupiły sprzęt na Ebay-u, czy Allegro, lub sprowadziły same, nadeszły czasy kłopotów. Musiały same odsyłać do naprawy nadajniki. co kosztowało.

 

 

I tu się z kolegą nie zgodzę, swego czasu miałem DX6i zakupioną w Anglii i nie było żadnego problemu aby ją wysłać do serwisu przez polskiego przedstawiciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które skusiły się na oszczędności i same zakupiły sprzęt na Ebay-u, czy Allegro, lub sprowadziły same, nadeszły czasy kłopotów. Musiały same odsyłać do naprawy nadajniki. co kosztowało.

Były kłopoty z odbiornikami serii AR.... Brak było zamienników pod system DSM/DSM2, a oryginały były drogie. Dość późno pojawiły się "chińczyki" pod DSM. A pod DSM2 chyba nie ma zamienników do dziś.

 

DX6 ma jakieś ograniczenia względem DX6i. Nie znam dokładnie tych nadajników, to się nie wypowiem.

 

Wiesz, że gdzieś dzwoni...

 

Problem dotyczył którejś partii nadajników DX6i. Szwankowały potencjomety, ale ogłoszono akcję serwisową i sprawę załatwiono. Żeby było śmieszniej, ten sam problem dotyczył też kilku innych producentów, tylko oni mieli to w nosie i nic nie ogłaszali.

 

"Chińczyki", jak to określasz, jako pierwsze w paśmie 2,4 GHz pojawiły się właśnie do systemu DSM2! W tej chwili na rynku jest cała gama tanich i niezawodnych odbiorników kompatybilnych z DSM2 począwszy od malutkich 4 kanałowych (ze standardowymi gniazdami JR, jak i z JST mini) aż do 9 kanałowych z s-busem + satelity.

 

Problem z DX6 jest taki, że pracuje w starodawnym systemie DSM, przeznaczonym w zasadzie parkflyerów i halówek - można latać takimi niewielkimi modelami w zasięgu wzroku, choć niektórym udawało się odlatywać i na 500 m...

Edytowane przez Ładziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, jesli aparatura jest sprawna i wystarcza Tobie 6 kanałów, to może pomyśl na upgrade do systemu FrSky.

W związku z tym, że system DSM jest dla Ciebie nie wystarczający (podejrzewam że kwestia zasięgu), to można "wyawalić" cały tor nadawczy, i wstawić moduł hack FrSky, a konkretnie taki: FrSky V8HT 2.4Ghz DIY Module

Lub nieco droższy z telemetrią FrSky DHT 8ch DIY Telemetry Compatible Transmitter Module

Edytowane przez Artu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nietypowe pytanie, otóż chcę sprzedać aparaturę DX6 ( bez i ) już od dawna i nie ma chętnych, z czego to wynika, dlaczego wszyscy mi piszą, że jak to dx6 to nie są zainteresowani?

 

Jak tylko ją kupiłeś pisałem że ktoś pozbył się kłopotu, trzeba było brać jakąś Sanwę lub Graupnera na 35MHz.

Niestety, dużo za nią nie weźmiesz. Wystaw na allegro, jedyna rozsądna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ją kupiłeś pisałem że ktoś pozbył się kłopotu, trzeba było brać jakąś Sanwę lub Graupnera na 35MHz.

Niestety, dużo za nią nie weźmiesz. Wystaw na allegro, jedyna rozsądna opcja.

 

Właśnie wiem, cóż człowiek się na błędach uczy.

Chciałbym przynajmniej za 200zł ją popchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki z modelarni chętnie kupują takie aparaturki więc może podjedź do jakiejś sąsiedniej i spytaj się czy ktoś by nie był zainteresowany zawsze lepiej sprzedać

''swoim'' niż wybrednym allegrowiczom, zwykle w takich sytuacjach można więcej zarobić bo odpada przesyłka, a kupujący ma pomoc pod ręką w razie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.