Skocz do zawartości

spuchnięty pakiet turnigy


pyton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Po przyjeżdzie z uczelni postanowiłem troche polatać na symulatorze ,podłączam aparature do kompa i nic sie nie dzieje,

Następnie sprawdzam wszystko i okazało sie ze dziwnym trafem pakiet od apki spuchł i sie wyładował tylko czemu??

Po sprawdzeniu zobaczyłem ze na cele jest ok 3V czyli niby ok? ale to spuchnięcie?

Naładowałem do ok 11.2V i po nocy zobaczyłem ze pakiet ma napięcie juz 10,4V i to w jedna noc i dalej jest spuchnięty.

Pakiet to turnigy 2650 i 1C był w tgy 9x nigdy nie ładowany na fulla!! max 12V i min.10,4V ,ładowany ładowarką mikroprocesorową prądem max 1A!

.

 

 

 

Czy jest szansa na uratowanie pakietu?? i czemu spuchł i sie wyładował?? sam mam nie jeden turnigy i nie mialem problemów nigdy a tu nagle takie cos i to w aparaturze;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu gdybać, pewnie wada fabryczna i dlatego długo nie pociągnął.

Podobny przypadek, pakiet Rhino 30C. Dosłownie delikatny przelot dwupłatem czy wszystko ok i lądowanie...patrze pakiet spuchnięty, napięcia ok-co zrobić takie życie, drugi taki sam pakiet po 1.5 twardy jak ..... np. skała.

 

Co zrobić z takim pakietem, jak dla mnie utylizacja-można do lodówki na 10 zdrowasiek, nie zawsze pomaga :(

Edytowane przez pawel4090
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pisania postu w/w skończyłem ładować wspomniany pakiet jeszcze raz! naładowałem pradem 0,8A do 11,9V nastepnie wyniosłem do garażu i sprawdziłem napięcia jak sie okazało spadło napiecie o 0,1V w ciagu 10min, nie dawałem nadziei pakietowi. Ale jednak przed chwilą poszedłem sprawdzić co z nim, i jak sie okazało wygląda normalnie, napiecie pozostało niezmienione czyli 11,8V, na celach tez podobne napięcia normalnie szok :o mineło 5h i pakiet wydaje sie ok:) jeszcze jutro sprawdze co z nim i zobaczymy.

 

Tylko pytanie czy używać go po takim spuchnięciu? jesli sie okaze ze jest juz cały i trzyma prąd? zaufać czy wywalić? Napewno obserwować! a szkoda wywalac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie masz racje aczkolwiek ponad 6miesięcy temu mialem podobnie z innym pakietem tym razem w modelu, gdzie po lekkiej kraksie spuchła jedna cela a po tem wszystko wróciło do normy i dziś smiga pakiet dalej! Wiec moze odczekac zobaczyć i jeśli wszysko bedzie dalej chodziło to uzywać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale pakiet już zawsze będzie podejrzany i nigdy nie będzie godny zaufania.

Nie wiesz, czy nie odmówi ci współpracy w samym środku lotu, nad mało przyjaznym miejscem spadania, czy też nie doprowadzi do pożaru w modelu, co skończy się tak, że nie będzie czego ratować.

Ja bym takiego pakietu nie używał do niczego poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie a to jest jeszcze pakiet w aparaturze, czyli lepiej zakupic nowy.Tylko czy zaufac jeszcze raz marce turnigy i kupić taki sam czy moze inny np.Rhino?

 

Witam,

 

z markami można próbować, ale te z HK łączy często wspólna cecha - marna jakość. NIe da się zrobić bardzo dobrej rzeczy za bardzo małe pieniądze, Dlatego mamy np. Mercedesa, VW, Skodę, Dacię.

 

NIE RADZĘ UŻYWAĆ TAKIEGO PAKIETU.

Modelu, domu, czy mieszkania (swojego i kilku wokół) będzie bardziej szkoda niż tych paru zł. za pakiet (JAK SIE ZAPALI podczas lotu lub ładowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

O ile mnie oczy nie mylą mowa tu o pakiecie do aparatury - a większość z was pisze o pożarze w modelu w czasie lotu, całkowitej awarii i utracie sterowności - nie wiem jak wy ale ja nie latam swoja aparaturą sterując z ziemi modelem :)

 

Co do pakietu to wywal go i kup nowy - właśnie dlatego ze to pakiet do aparatury - ryzykujesz więcej niż z lotem z padniętym pakietem w modelu - radio może się zachowywać w bliżej nie określony sposób ze względu na sprawność prądowo napięciową takiego umarlaka - np. nagle skrócić zasięg do 5 m.

 

Oczywiście zawsze jednak to kwestia własnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do pakietu to wywal go i kup nowy - właśnie dlatego ze to pakiet do aparatury - ryzykujesz więcej niż z lotem z padniętym pakietem w modelu - radio może się zachowywać w bliżej nie określony sposób ze względu na sprawność prądowo napięciową takiego umarlaka - np. nagle skrócić zasięg do 5 m.

 

 

Z pewnością pakiet nagle utraci pojemność całkiem odetnie zasilanie i model spadnie... <_<

 

Masz w turnigy alarm przed niskim napięciem jesli pakiet będzie faktycznie zdychający to zacznie pipczeć a ty wylądujesz. Nie ma tak że z pakietu w 1 sekundzie ucieka cały prąd i nadajnik się wyłącza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.