Skocz do zawartości

Budowa Torpedowca Vladyka MTB 67


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym pokazać budowę mojego pierwszego modelu pływającego Vladka MTB 67 - torpedowiec.

Model zakupiłem w formie zestawu KIT do złożenia. Zestaw nie zawiera żadnego elementu elektronicznego oraz elementów chłodzenia silnika. Model nie będzie wierną kopią oryginału ponieważ będzie używany w przerwach w wędkowaniu (możliwe, że pokład posłuży również do wywozu lekkich przynęt. Model będzie też miał dość ciężki żywot w moim małym bagażniku samochodowym. Dlatego też elementy które będą mogły uszkodzić się w drodze na ryby nie będą zamontowane. Możliwe, że dostanie oświetlenie LED.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Do budowy zestawu zaopatrzyłem się w:

  • klej CA
  • żywica epoksydowa 12min
  • silnik Graupner 400 speed 6V
  • komplet nożyków
  • papier ścierny
Elementy które już posiadam i chcę wykorzystać przy budowie:
  • pakiet LiPo 5Ah 2s
  • regulator Tamiya TEU-101-BK
  • serwo Turnigy tg9e 9g
Mam też kilka problemów/pytań do rozwiązania.

1. Chłodzenie wodne. Modelem chciałbym pływać jak najdłużej więc chciałbym zastosować chłodzenie wodne. W swoim magazynie znalazłem tylko rurke aluminiową 5mm ale wydaje mi się ona za gruba i zwiększyłaby chyba za bardzo kąt ułożenia wału.

2. Wręga silnikowa. Jest zrobiona z tego samego materiału co reszta. Czy nie lepiej by było wykonać ją z aluminium i wklić na żywicę epoksydową?

3. Wał dostarczony w zestawie. Czy będzie on wystarczający czy też odrazu wymienić go na coś lepszego.

4. Wał przy gwincie na śrubę ma nakręconą nakrętkę. Czy ta nakrętka służy do skontrowania śruby czy jest ogranicznikiem wysunięcia wału z obudowy wału? A może jedno i drugie.

Edytowane przez dawidos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Regulator ktory podales to chyba Tamiya,a nie Turnigy,jesli tak to chyba wiesz ze nie ma BEC-a i podaje takie napiecie na wyjsciu jakie masz w pakiecie.Nie wiem jaki masz odbiornik, ale naladowany pakiet 2s to 8,4V,mozna spalic odbiornik i serwo.

Serwo moim zdaniem za slabe,zwykly standart 3kg bedzie lepszy.

Silnik ktory masz nie wymaga chlodzenia,poradzi sobie.Jezeli juz chlodzic to i silnik i regler.

Jezeli wrega twoim zdaniem jest kiepska to wymien na mocniejsza.Ja uzywam gotowcow nie sa drogie :)

Wal zostaw, nie wiem czy ma smarowanie,jezeli nie mozna dorobic no chyba ze bezobslugowy jest.

Nakretka na wale sluzy do jednego i drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zgadza się regulator to Tamiya. (poprawione) i rzeczywiście nie byłem świadom, że regulator nie posiada układu BEC. Regulator ten posiada dodatkową wtyczkę zasilającą odbiornik i tym się sugerowałem. W takim razie poszukam czeogś innego albo zastosuję osobny BEC na odbiornik. Dodam tylko, że regulator pracował bez zastrzeżeń z kilkoma odbiornikami Hobby King GT-2 2.4Ghz Receiver 3Ch i do tej pory żadnego nie spalił. Ale nie będę więcej ryzykował.

 

Wracając do wału to czy w celu zastosowania smarowania wystarczy w górnej części wału nawiercić otwór, nagwintować go zalać smarem i zaślepić krótką śrubką? Czy robi się to inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wału to czy w celu zastosowania smarowania wystarczy w górnej części wału nawiercić otwór, nagwintować go zalać smarem i zaślepić krótką śrubką? Czy robi się to inaczej?

 

Najlepiej jak postarasz sie o takie ustrojstwo jak na fotkach.

Smar wstrzykuje sie przez silikonowy wezyk.

post-3460-0-30525200-1336993967.jpg

post-3460-0-62691900-1336994037_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z postępu prac.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Niestety nie zastosowałem smarowania wału. Nie znalazłem czegoś takiego w sklepach.

Wręga silnikowa też została jak w oryginale. Łoże silnika jeszcze nie docięte.

Edytowane przez dawidos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.