Skocz do zawartości

Wyłaczający się silnik Pulso


robas69

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś oblatałem model Hackera Zoom 4D, który trochę zdemolowałem dwa lata temu bo chciałem się na nim nauczyć latać:-) Model lata bardzo fajnie tylko trochę zadziera, ale z tym jutro sobie poradzę. Problem w tym, że mam silnik Pulso 2212L/26 z regulatorem 33A i akumulatorem 3S 1000 mAh 25C Fullymax i silnik po przekroczeniu 70 % obrotów wyłącza się. Trzeba zejść drążkiem do zera i ponownie uruchomić silnik i dalej problem powtarza się. Myślałem, że regulator go wyłącza bo jest za bardzo obciążony, ale instrukcji zalecają 22 amperowy, a mój ma 33 A. Zupełnie nie wiem co się za tym kryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącza się? Zatrzymuje i piszczy?

Pewnie kryje się za tym silnik wypadający z synchronizacji.

Czy zachowuje się jak odłączony i zwalnia obroty?

Może odcina bo za niskie napięcie zasilania.

To możliwe bo lipo mały i napięcie może znacznie przysiadać przy takim obciążeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się z woltomierzem do skrajnych przewodów balansera (ostrożnie aby nie zewrzeć), włącz wszystko i zwiększając obroty sprawdzaj napięcie.

Jeśli spadnie do ok. 9,6V na pakiecie to regulator ma prawo już odcinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę się musiał bawić w tego co później prezydentem może zostać, a teraz związkowców chce pałować :o . Podłączyłem mniej zużyty akumulator i wchodzi na obroty jak marzenie. Bardzo dziękuję za pomoc :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.