Skocz do zawartości

Czy ten zasilacza może być do piły od styro??


pulo29

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co sie mogło wydarzyć że tak sie stało podłączyłem drut oporowy do minusa jeden koniec a drugi do minusa, wszystko sobie spokojnie leżało i nic nie mogło zaszkodzić no to sobie myśle "raz kozie śmierć" no i przyłożyłem wtyczke do gniazdka i nic - chyba za płytko, potem troche głębiej i kątem oka patrze na zasilacz i seledynowy błysk z zasilacza. Potem już bez drutu podłączyłem i dioda się nie pali. Troche sie wystraszyłem bo jak wcześniej mówiłem siostra by khyyyyy... no ale całe szczęście tylko bezpiecznik. A co do wycinarki to od pana Tytana12 otrzymam trafo, i schemat jak podłączyć całą elektronike żeby hulało. Jak dostane przesyłke i już wszystko złoże do zdam sprawozdanie jak to działa ale i tak dzięki wszytskim za pomoc :D .

 

I jeszcze nie dodałem że wcześniej TYM SAMYM DRUTEM ciąłem z kumplem skrzydła. Czyli to chyba jednak jest oporowy. Źródło prądu - akku samochodowy.

P.S. wątpię czy by ojciec dał akku :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc udało się :jupi: :jupi: :jupi: od pana Witka dostałem trafo wszystko podłączyłem narazie bez żadnej obudowy tylko tak sprawdzić czy działa i wszytsko jest OK! Temp dobrałem odp długością spiralki i drut sie grzeje do tego styro jakiego używam w sam raz. Jak tylko zrobie obudowe wytne sobie skrzydełka w końcu :mrgreen: .

A oto fotka mojego dzieła

zdjcie007bg3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

]

No więc udało się od pana Witka dostałem trafo wszystko podłączyłem narazie bez żadnej obudowy tylko tak sprawdzić czy działa i wszytsko jest OK! Temp dobrałem odp długością spiralki i drut sie grzeje do tego styro jakiego używam w sam raz. Jak tylko zrobie obudowe]wytne sobie skrzydełka w końcu

To się ciesze,troche to trwało(prawie rocznica),w transformatorze nie ma plusa ani minusa,jest tylko wejście np,230v i wyjście np,12v i to jest prąd zmienny,jak damy na wyjściu prostownik,wtedy z prostownika otrzymamy prąd stały czyli będzie plus i minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.