Skocz do zawartości

Druga, lepsza aparatura


jarek556

Rekomendowane odpowiedzi

Futaba 8FG to nadajnik już profi.

Jeśli takie radio kupisz to starczy Ci na kilkanaście lat, sam mam ten nadajnik a i tak nie wykorzystuję wszystkich funkcji a latam też dużymi modelami.

 

Do nadajnika idzie podpiąć jedynie moduły LRS (Long Range Systems), który podpina się wtyczką Futaba w tylnej części radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niewiele droższe" praktycznie cię ogranicza. Są lepsze aparatury, ale "znacznie droższe".

 

Przy czym ogłaszasz sprzeczność. Bo latanie na odległości poza zasięg wzroku, w dodatku tak duże jak 10km od bazy, to już jest Impreza przez duże "I". I jest to przedsięwzięcie gdzie nie pyta się o cenę sprzętu, tylko o jego rodzaj. A jeżeli pytasz o koszty, to po prostu nie jesteś gotowy na zajęcie się takim projektem.

 

Bo bezpieczeństwo takiego lotu trzeba podnieść do sześcianu.

Tor Video - co najmniej dublowany z układem pilnującym obu torów i podającym najlepszy z sygnałów na monitor. I to cos znacznie lepszego niż chiński Fox za 200zł.

 

Porządna awionika - Autopilot, GPS, Fail Safe, OSD, lokalizator.

Porządna stacja nadawczo-odbiorcza.

Oraz wsparcie kolegów i na bieżąco dostępny środek transportu - Idź spacerkiem po model w Polskę, tak ze 4km ;)

 

Do tego aparatura z systemem Long Range. Aparatura pewna i niezawodna.

Nawet z dodatkowym modułem LR, bałbym się odbyć taki lot na taniej, chińskiej aparaturze.

 

Takie FPV to już wysoka (i kosztowna) szkoła jaz... tj. lotów. :)

Albo jesteś gotowy i wygospodarujesz takie środki jakie są na to potrzebne, albo sobie odpuść tanie próby balistyczne z pociskiem ledwo sterowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem gotowy na koszty, ale wszystko ma być po kolei. Nie zaczynam od latania na 10km, ale chciałbym mieć sprzęt który w jakiejś (być może odległej) perspektywie czasowej da mi możliwość upgrade-u. Wiem że ludzie mają LRS o zasięgu 30-40km oparte na TH9X i są z nich zadowoleni, ostatnio właśnie przyglądałem się jak ktoś się takim sprzętem bawił.

Ja mam TH9X już z trzecim modelem i złego słowa nie mogę o niej powiedzieć.

A jeśli chodzi o ceny, to zawsze mają znaczenie, i nie zawsze jest tak że jak coś jest drogie to z automatu jest doskonałe. Takie proste zapytanie do googla: "Futaba 8FG problem" zwraca 6,6 mln wyników i nie są to wyłącznie problemy z nieumiejętnością obsługi (na pocieszenie dla krytyków chińszczyzny: zapytanie "th9x problem" zwraca 46mln wyników).

Na razie chcę opanować latanie FPV w zasięgu fox-800 (czyli max 1.5km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podrzuć nam kilka wyników z tych 6.6mln, które dotyczą usterek technicznych.

http://www.heli-team...atury&Itemid=90

 

Dla wyjaśnienia: nie chce zaczynać wojny. Nie mam wątpliwości że Futaba jest lepsza od FlySky czy kto tam produkuje TH9X. Ale produkty klasy premium do ceny mają zawsze doliczony "dodatek od luksusu", którego wysokość nie zawsze ma uzasadnienie. Poza tym zazwyczaj produkt masowy (tańszy) jest lepiej przetestowany i łatwiej znaleźć dla niego pomoc niż dla produktu premium, który ze względu na cenę jest zazwyczaj niszowy.

 

Taka jeszcze mała dygresja odnośnie cen: pamiętam taki case z czasu studiów: pewna firma badała poprawność algorytmów systemu kontroli lotów. Przy tego typu złożonych zagadnieniach, badanie poprawności może kosztować dowolną ilość kasy i trwać dowolnie dużo czasu. Zleceniodawca bardzo prosto określił ile może na to wydać: nie więcej niż ubezpieczenie od rozbicia samolotu. I tak to w życiu jest. Wszystko ma swoją cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie proste zapytanie do googla: "Futaba 8FG problem" zwraca 6,6 mln wyników i nie są to wyłącznie problemy z nieumiejętnością obsługi (na pocieszenie dla krytyków chińszczyzny: zapytanie "th9x problem" zwraca 46mln wyników).

 

 

Hej z ciekawości i nudów sprawdziłem podane przez Ciebie wyniki i......

googlarka "Futaba 8FG problem" to 50300 wyników czyli 50 TYSIĘCY 300 a nie 6,6 milonów.....

 

"th9x problem" to 46 900 000 wyników czyli prawie tysiąc razy więcej

 

dane sprzed dwóch minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem rowniez i na pierwszej stronie przy th9x problem matematyczny :)

przy query:

"Futaba" "8FG" problem - 49700 wynikow

"th9x" problem - 35300 wynikow..

 

podejscie ze fpv musi byc drogie jest chore... musi byc odpowiedzialne

 

zreszta mowiac o drozszym nadajniku niz fox800 mam nadzieje ze nie miales na myslil lm 1000 - a wlasciwie to jaki drogi link jest odpowiedni?

 

 

co do aparatury wiekszosc lrs'ow i tak bedzie kompatybilna z innymi nadajnikami wiec zaczalbym od tego, zamiast frsky wszedlbym w eleres'a w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do aparatury wiekszosc lrs'ow i tak bedzie kompatybilna z innymi nadajnikami wiec zaczalbym od tego, zamiast frsky wszedlbym w eleres'a w tym przedziale cenowym.

A jaki sensowny LRS polecasz ? Z tych które już udało mi się jakoś rozpoznać to są: DragonLink, Thomas, RMilec i ChainLink. Wszystkie powyżej 1kPLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.