Skocz do zawartości

P-40 mkietka


Arek Pniewski

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze fascynowaly mnie modele z ostatniej wojny, wybor padl na P-40 , chodz wolalbym moze i Spitfire .... ale nie mozna mniec wszystkiego , przewarzyla cena modelu i jego rzpietosc 1850 mm do ktorego moge zabudowac mojego Saito 120 S 20ccm

 

i pare fotek

 

 

dcp03669copyat8.jpg

 

dcp03667ir2.jpg

 

podwozie zrobione na zamowienie

 

dsc00440hn8.gif

 

dsc00444copyth4.jpg

 

dcp03674ac5.jpg

 

 

budowa trwa i sprobuje go troche wyposazyc i pare poprawek porobic

 

to tyle w wielkim skrucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj

 

...znaczy obracane o 90 stopni tak? porobie zdjecia jak to wyglada , rozbierac nie bardzo bym chcial zeby odrysowac poszczegolne elementy, poniewarz mam juz wszystko tak ustawione ze chodzi bez zaciec , a przyszlo niby ustawione, i musialem jeszcze po nim robic poprawki.....i kasowac luzy podkladkami z teflonu.... ale jezeli sie uprzesz no to rozbiore...dla ciebie

 

w sumie caly mechanizm jest bardzo prosty, dochodzi tylko mala czesc ktora sie obraca podczas chowania ... i ktora w sumie mozna inaczej rozwiazac , ale ....ze czlek nie posiada wszystkich narzedzi skrawajacych, bo by sam takowe zrobil....chodzi o frezy i bylby precyzyjniejszy mechanizm...

 

kiedys mialem zdjecia podwozia do 2,5 metra modelu z podwoziem ktore bylo jakl w prawdziwym tylko kosztowalo ponad 1200$ z USA.... ale skad wziasc stozkowe zebatki o 15mm przekatnej .....

 

podwozie moze byc uzyte do modelu o wadze do 10kg.

 

jak zdaze obrobic zdjecia to jeszcze dzisiaj je wstawie.....

 

z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwozie ciag dalszy

 

 

dcp03760ts8.jpg

 

dcp03759ml7.jpg

 

dcp03752gi7.jpg

 

dcp03751wr4.jpg

 

dcp03753nr6.jpg

 

dcp03749ud6.jpg

 

 

 

tak to wyglada.... ten przezroczysty pasek sluzy do obracania goleni o 90stopni jest to jakis elastyczny kawalek ni to plastiku ni to gumy .... nie za bardzo precyzyjne rozwiazanie, ale dziala.....czarna sruba przykrecona do tego obrotowego kawalka jest jednoczesnie sroba kontrujaca oske mocowania goleni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .Arek wykonałeś kawał dobrej roboty z ta dokumentacją foto.Przekonałem się że nawet dla mnie wykonanie tego byłoby zbyt kłopotliwe

Odnośnie zestawów to nie tylko Graupner tak kiepsko osadza podwozie.Tomek lądował swoim UCan Do bez steru kierunku i zrobił to trochę ostrzej i podwozie sie wymeldowało.Było wmontowane dosłownie na słowo honoru.Po naszej naprawie jest teraz zrobione właściwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.