Skocz do zawartości

Fun-Fly 920mm + ASP 15


Marek_Cm

Rekomendowane odpowiedzi

10LA, maksymalny maks to 550g. Model będzie dobrze latał z tym silnikiem :-)

 

Jak będziesz chciał więcej mocy to wpierw zmień paliwo na 10% nitro na półsyntetyku(~18%) i daj śmigło f-my APC. Osiągi wzrosną odczuwalnie.

 

Świetny modelik!!! Film poproszę! :-D

 

PS: u mnie 15LA ciągnie 2kg(~90g/dm2) cegłę prawie pionowo do góry ;-) jest troche wysilony, ale podołał ;-)

 

Dodane:

Teraz zauważyłem. Ty dałeś HS-55? Ja bym je wymienił. Mi padło HS-55 w spalince po pół roku, a było bardzo dobrze amortyzowane. Oblot zrób ale potem wymień... może na E-Sky 8g? W spalince nie używałem więc nic nie gwarantuje, ale IMHO są lepsze od HS-55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No to po oblocie.

Wszystko przygotowane na cacy. Pierwszy start z reki bo mocny boczny wiatr, minimalne trymowanie wysokosci i lata idealnie. Latalem na 1/3 gazu bo na full mialem stracha :D, dwa udane loty, no to czas zrobic fotki, a ze bylem sam na lotnisku chcialem zrobic samemu latajac modelem, kilka razy sie udalo, az dmuchnelo mi pod skrzydlo model pikuje w dul ja staram sie ratowac, ale nie do konca mi sie udalo go odratowac i przywalil w jakis krzak i uszkodzilo sie skrzydlo. Jutro bedzie jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model w dniu dzisiejszym dostal nowy silniczek ASP .15 A 2,5 cm. Zamowiony w modele.sklep.pl. Wszystko sie zgadzalo. Po chwili zostal zmontowany i zamocowany do modelu.

 

1.JPG

 

Docieranie

52.JPG

 

W obecnej chwili silniczek wypala 2 zbiornik paliwa. Pierwsze odpalenie bylo bardzo trudne, ale jak juz zapalil to chodzi elegancko. Po wstepnym wyregulowaniu slinik chodzi bardzo rowniutko przy bardzo malych obrotach. Z malych odbrotow na duze wchodzi bez zadnego problemu, nic go tam nie dlawi. Zauwazylem, ze w porownianiu do starego OS MAX'a 10 LA, ASP pracuje w kazdej pozycji, czy jest pionowo w dul czy do gory. W os maxie przy dziobie lekko pochylonym do przodu silnik dostawal powietrza i gasl. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Mam nadzieje, ze jeszcze sobie polatam modelem.

 

Pytanie:

Silnik jest skierowany cylindrem do dolu, dlatego wylot z gaznika jest tez z dolu dlatego przy ewentualnym awaryjnym ladowaniu do gaznika napewno naleci troche ziemi albo czegos podobnego. Dlatego nasuwa sie pytanie jak zabezpieczyc wlot gaznika przed ewentualnym brudem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zmienilem temat na bardziej znaczacy.

 

Dzisiaj u mnie piekna pogoda. W powietrzu spedzilem ok 120 miniut.

 

Nie zamieszczalem jeszcze fotek jak lata model. Dzis udalo mi sie znalesc osobe ktora porobila by fotki, ale niestety osoba ta nie nadazala za modelem i wyszo kilka takich sobie zdjec.

 

Start

9.JPG

 

Przelotowe

1.JPG

6.JPG

11.JPG

 

Zawis, narazie prubuje na wiekszej wysokosci, bo nisko sie troche boje

7.JPG

 

Ladowanie, troche nie wyszlo - zahaczylem o trawe :D

3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No modelik fajny sam zaczynam budowę takiego małego funa tylko że z grubszym profilem bo z NACA 0012 to raczej nie podchodzi mi pod funa. A tobie ajak z tym profilem latał był nerwowy i szybki? czy raczej łagodny? J jak bym robił to albo naca 0016 albo 0018 nie mniej. Ale to tylko mój punk widzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik miodzio :P mysle nad budową czegos podobnego mam nawet os maxa 10 la .

Jaki jest mniej wiecej koszt budowy takiego modeliku , czy mógłbys napisac co mniej więcej z jakiej balsy wykonaleś ??

 

Ten model z poczatku latal na os max 10 la i latalo sie fajnie choc na smigle nie szlo wisiec. Budowa tego modelu nie przekroczyla 150 zł

Skrzydlo:

- zewnetrzne i przykadlubowe zeberka sklejka 1,5mm

- reszta zeberek z balsy 2mm

- kesony balsa 2mm

Kadlub:

- przednie boczne czesci sklejka 1,5mm

- wrega silnikowa sklejka 4mm

- pozostale wregi kadluba sklejka 2mm

- czesc tylna kadluba listewki sosnowe 5x3

Stateczniki: balsa twarda 4mm

 

No modelik fajny sam zaczynam budowę takiego małego funa tylko że z grubszym profilem bo z NACA 0012 to raczej nie podchodzi mi pod funa. A tobie ajak z tym profilem latał był nerwowy i szybki? czy raczej łagodny? J jak bym robił to albo naca 0016 albo 0018 nie mniej. Ale to tylko mój punk widzenia:)

 

Profil moze troche za cienki. Model jak dla mnie lata przepieknie. Jest raczej szybki, ale podchodzi do ladowania bardzo wolno.

Planuje zrobic ten sam model na profilu naca0016.

 

Jak ktos by byl chetny to ja mam zamiar zrobic poradnik jak zbudowac ten model. Znalazlo by sie w nim duzo zdjec, opisy, plany poszczegolnych elementow modelu do wydrukowania. Jak bede miec checi i czas to postaram sie go zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat:Jak ktos by byl chetny to ja mam zamiar zrobic poradnik jak zbudowac ten model. Znalazlo by sie w nim duzo zdjec, opisy, plany poszczegolnych elementow modelu do wydrukowania. Jak bede miec checi i czas to postaram sie go zrobic.

czekam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.