Skocz do zawartości

spuchnięty lipol


michmruk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z lipolem(3e model 2s 1800mah, 10C ma z 15 ładowań max) , wczoraj wróciłem po lataniu moim zefirkiem, podłączyłem aku do ładowarki (jeti char 30+) ustawołem zworke na lipol i prąd na 1,5A podłączyłem przez złącze balancera 1 cele, naładowała się, potem 2 i poszedłem oglądać tv:].jakiś czas potem wracam do pokoju, a aku sie ciągle ładuje.... było już ponad godzine, więc wyłączyłem ładowarke, cela była ciepła i spuchnieta, miała napięcie 4,5V!!zostawiłem pakiet na noc. teraz napięcie jest 4,2 i jest grubsza od 2 o jakies 1,5 mm. Co robic?? czy moge latać dalej (silnik pobiera 10 A ) i ładować mniejszym prądem, czy pakiet nadaje sie do wywalenia? a może ktoś ma taki pakiet z taką samą wadą i chciałby go odstąpić? prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest gdy stosuje się domowe sposoby zamiast balansera..

 

Jeśli chcesz latać to koniecznie sprawdź na sucho w domu (może lepiej na dworze) czy po rozładowaniu pakietu nic się nie stanie. Na spuchniętych aku da sie zwykle latać, ale mają mniejszą pojemność i trzeba szczególnie na nie uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wina ładowarki. Teoretycznie nie powinna ona pozwolić na przeładowanie do 4,5V. Ładowanie każdej celi osobno daje to samo, co ładowanie przez balancer całego pakietu. A może po naładowaniu jednej celi nie podłączyłeś tylko drugiej nienaładowanej ale obydwie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie podłączyłem napewno 2 cele, bo mam taką złączke, ze nieda się podłączyć całego pakietu. Popracuje jeszcze nad ładowarką , zobaczymy jak naładuje cały pakiet, jak będzie działał oczywiście, ale to już dzisiaj nie dam rady, najwyzej sprawdze czy podczas pracy silnika nic sie nie dzieje, dziekuje za odpowiedź:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.