Skocz do zawartości

Malowanie laminatu za pomocą spray


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem:

 

kadlub Jantara chcialem porządnie pomalować. Niestety brak dostępu do aero wymusił spray. Kupiłem szary podkład - nałozyłem, wyschło. Na to poszły 2 warstwy białego spray (akryl) szlifowanego papierem 1500 miedzy jednym a drugim nakladaniem warstwy. Calosc znow 1500 na mokro. I na to bezbarwny. Pierwsza warstwa, odczekałem trochę aż przeschnie i....

 

caly lakier ''zmiękł'' - paznokciem można zdrapać wraz z podkładem :/ nie było tego przed położeniem bezbarwnego.

 

Gdzie szukać przyczyny??

 

Aktualnie kadłub leży przy kaloryferze i się wygrzewa - może takie 3 dni ciepła utwardzą lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie tak myślałem :)

DupliColor wbrew temu co pisze na opakowaniu wcale nie jest tak szybkoschnące.

Najpewniej jeszcze doszło do jakowejś reakcji pomiędzy lakierami.

Poczekaj jakieś 48 godzin, byc może coś z tego będzie.

A na przyszłość radzę stosować jedynie MOTIPY ( to nie reklama tej firmy - nie płacą mi za to :) ). Ale farby te stosuje w modelarstwie RC conajmniej od 10 lat i jeszcze ani razu się na nich nie przejechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

 

w weekend nie mam czasu nic z tym zrobic wiec niech schnie.

 

Natomiast jak w pn nadal nic nie wyjdzie to czy mógłbyś mi napisać jak zabrać się za 'naprawę'? Czym zerwać starą farbę, jakimi gradacjami papieru sciernego się najlepiej posługiwać, ile warstw lakieru, podkladu itp? Oczywiscie, jesli to nie problem. Druga wersja to taka, ze wiem gdzie pracujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem Marcin nie użyłes lakierów różnych producentów ?.

 

Miałem coś podobnego - pierwsza warstwa (jakiś chiński - jak sie później okazało) akrylowy biały. Po dwóch dniach druga (misternie wyklejany wzorek) czerwonego akrylu motipa. Kolejnego dnia na czewonym zrobił sie "pajączek" - farba trzymała się dobrze ale jakby popękała.

Szukając przyczyny dotarłem do producenta. Po analizie wyszło, że ten biały to był jakiś oszukany akryl ....

Lakier musiałem zedrzeć i pomalowac ponownie :x

Czyli - stosować lakiery tego samego typu i tego samego producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc DLG miałem właśnie z tym problem. Biały piękny akrylowy spray. Skrzydło jak lustro, końcówki trysnąłem zielonym metalikiem MOTIP i porażka. co się okazało MOTIP na w zawartości NITRO ( bynajmniej ten mój) i dochodziło do reakcji między nimi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.