Skocz do zawartości

Depronowy Telemaster


danylotnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozpocząłem własnie budowe trenerka depronowego Telemaster.Jak na razie mam tylko plany lecz mysle ze jutro uda mi sie coś poklieć :D

Model przewidzany do spokojnego latania,nauki (wole sklejać niz latać...) wyposazenie jakie chce co do niego wsadzic to:

silnik tower pro.

li-pol 3s 1300mah 16C Dualsky

regiel tower pro

2 serwa TP i jedno dynam.

 

0ba9140a9683e28b.jpg

 

Oto wydrukowane i posklejane plany modelu.

 

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
jak masz plany jeszcze do skrzydła w tym modelu to mozesz mi je podesłac na emil-a.

zapowiada sie fajny modelik. Czekam na dalsza relacje z budowy.

 

Skrzydła wycinam ze styropianu do tego sosna i troche balsy postaram sie robic fotki wiec bedzie wszystko widac co i jak.

 

skąd wziąłeś plany? czy są może darmowe/public domain? możesz zalinkować?

 

Plany mozna pobrac ze strony profili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam troche dzisiaj podłubałem wyciołem wregi (zostala do wycięcia jeszcze wrega silnika) i stateczniki .Poziomy jest troche wygiety lecz jak obkleje tasma to ladnie bedzie to mozna wyrównać zelazkiem :)

Jutro postaram sie zacząć kleic powoli kadłub...

Co do rozpietosci to bedzie około 95cm profil clarky 12% cieciwa około 17cm .

Chciałbym sie zmiesci z wagą do 420g mysle ze sie uda zobaczymy :wink:

 

9f58dfe760b39d33.jpg

 

Dzisiejsze wypociny :lol:

 

Pytanie jak zrobić szybko i tanio takie uchwyciki dzieki którym bedzie mozna łatwo przymocować bowden do serwa ??(mam nadzieje ze wiadomo oco chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i troszke sie prace posuneły do przodu oto efekt ...

 

39f2279684de73da.jpg

 

Boki kadłuba...

 

aade9bc1446c9d45.jpg

 

d47d96a9b8f4deb4.jpg

 

Wręga silnika i otwory przygotowane na silnik...

 

 

 

a3fbb446064fb0f0.jpg

 

 

A czy te kostki od zyrandoli to mozna dostac w jakims blaszanym sklepie, w domu nie moge znaleźć takiego czegos wczesniej rozwiazywalem to inaczej za pomocą snapa lub wyginania drutu lecz było to uciążliwe w regulacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze .... w supermarketach budowlanych, w sklepach przemysłowych (tych co mają śruby, miotły, łańcuchy, wiertarki), w sklepach elektrycznych na bazarku (z lampami, kontaktami), w dużych supermarketach na stoiskach tam gdzie żarówki też mogą być.

 

BTW

Ten telemaster przypomina mi trochę mojego zmutowanego RWD by skazoo

foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem zabrac sie za skrzydła lecz chyba zrobie to jutro dzisiaj przykleiłem półke od serw i orczyku w statecznikach .A i zobaczyłem ze poszły mi tryby w jednym z serw (brak zapasowych trybow) i mam mały dylemat jakie serwo dac na lotki do dyspozycji jest jedno serwo dynam 8 g i standard około 40g. Lecz wydaje mi sie ze dynam jest za slabe na lotki (do napedy dwóch lotek).Z waga chciałbym zmiescic sie do 450g a z tym serwem stand. to sam nie wiem pózniej zobacze i napisze ile wazy kadlub i reszta elektroniki....

 

Gdzie mozna kupić tryby do serwa Conrad ES-05 ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto fotki półki pod serwa

 

83910a82d80d97f3.jpg

 

c3274750d60ffba5.jpg

 

Półka wykonana ze sklejki chyba 0,8m wklejona na zywice.

 

Czy myślicie ze taki wykłon i skłon bedzie dobry???Zawsze mam z tym problem :cry:

 

875aea65473777ab.jpg

 

 

 

eafd16736805eb95.jpg

 

Co do napedu lotek to zdecyduje sie na to serwo standardowe poniewaz cału kadłub z elektronika(+ serwo w skrzydle) wazy około 350g wiec powinienem sie zmiescic w 450g :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.