Skocz do zawartości

Katanka mini 1020mm - relacja z budowy.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Popełniłem takiego brzdąca w CAD. Z założenia ma się mieścić w całości do bagażnika Passata B5 więc taka a nie inna rozpiętość. Konstrukcja sklejkowo balsowa. Co prawda sklejkowy kadłub ale ze tak się wyrażę jest to niezbędne minimum tego materiału. Skrzydła w całości balsa . Dźwigary są ażurowane (na symulacji jeszcze przed ażurowaniem) Nie chcę mi się ciąć ręcznie wszystkiego więc pod laser pójdzie cały model wraz z pokryciami.

Profil dość gruby więc model powinien dobrze latać. Katanaka ma być tania więc przewidziałem do niej tanie wyposażenie. Jako napęd outrunner Turnigy CD ROM 3530 1400 kv. Pakiet 3s w okolicach 1200-1500mah. Serwa pokroju HXT900. W przyszłym tygodniu będą wycięte dwie próbne sztuki i na forum pojawi sie zapewne relacja . Kopyta maski i kabiny przygotowane do frezowania. Na początek screeny z tego co to ma być i jak wyglądać. Może uda się wyczarować jakiś KIT z tego za atrakcyjną kasę. Jednak najpierw obloty. Trochę więcej jest tu http://forum.aerodes...&t=337&start=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem skrzydła, po oszlifowaniu jedna połówka bez lotki waży 49g. Więcej zdjęć w linku w poprzednim poście. Bardzo mile widziana konstruktywna krytyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) bardzo mi sie podoba - jestem zainteresowany zakupem takiego KIT-a - ostatnio stwierdziłem ze większa frajdę sprawia mi sklejanie niż latanie.

Poszło pytanie na PRIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj byłem w Warszawie, miałem zajechać do sklepu po łacznik węglowy skrzydła ale zeszło trochę na szkoleniu, potem z laserem i nie chciało mi się już przebijać przez korki. Szkoda bo bym trochę podgonił temat. W takim razie wezmę się za stateczniki. Wyszedł drobny błąd w pokryciach skrzydeł ale jest do usunięcia w CAD dosłownie w 3 minuty. Może jutro uda się dokończyć cały model. Jeżeli będzie ok to jeszcze jutro wyślę kopyta do frezowania a potem odrazu do wytłaczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast do Bezmiechowej trafiłem do Lublina, odwiedziłem RcSkorpion i Majsterklepkę. Zakupiłem brakujące rzeczy do Katanki.

 

 

 

Edit :Trzeba jeszcze dokleić natarcia lotek i wyprofilować końcówkę kadłuba. To co na zdjęciu waży 270g. Za ciężko wyszło usterzenie ale to wina cięzkiej balsy 6mm użytej do jego wykonania.W ewentulanych wersjach KIT będzie to lekka balsa. Więcej zdjęć http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=4&p=4114#p4114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zakończenie kadłuba z miękkiej balsy 6mm, waga wzrosła o 4g. Szkoda że nie miałem takiej na stateczniki, ich waga spadła by pewnie o jakieś 30%. No ale to protpotyp. Muszę jeszcze zrobić natarcia lotek z miękkiej szóstki. Zobaczę czy mam taką w ogóle. Wysłalem pliki kopyt do firmy która je wyfrezuje a potem prześlę kopyta do człowieka który zrobi wytłoczki. Całość wymaga jeszcze przeszlifowania papierem ściernym 150, następnie 250 albo 300 , a potem to już oklejanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okleiłem skrzydła. Ciężko wyszły bo w 70% są oklejone oracover-em std. Jedno wazy 83g. Schemat nie jest jakiś wyszukany. TO prototyp więc ma latać a nie wyglądać. To co na zdjęciu 315g. Wersje KIT bądą z pewnością lżejsze nie mówiąc już o zastosowaniu lżejszej folii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyta maski i kabiny dotrą do mnie w połowie przyszłego tygodnia więc niebawem oblot. Okleiłem kadłub oracowerem, porażka. 100 x bardziej wolę oklejać chińską folią. Ma lepszy klej i lepszy skurcz niż oracover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.