Skocz do zawartości

Szkolenie na szybowcu


Vertigooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym roku zacznę przygodę z prawdziwym lotnictwem i mam pytanko, jako że to hyde park.

Jeżeli ktoś robił kurs w tym albo poprzednim roku najlepiej student/uczeń ile was to wyniosło czyli wszystkie loty itd chodzi o koszt przybliżony bo wiadomo cennik jest ale wszystko zawsze wychodzi inaczej a i jakie mniej więcej są zniżki dla licealistów i studentów o tym też wszędzie piszą ale niestety konkretnych danych się nie dopatrzyłem. U mnie na lotnisku już robią praktyczne szkoda że nie mogłem zapisać się rok wcześniej :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejaki pan Bell, wymyślił urządzenie zwane telefonem. Służy ono do porozumiewania się na dwóch osób na odległość.

Czemu po prostu nie zadzwonisz do sekretariatu sekcji na lotnisku? Co jak co, ale tam chyba powinni wiedzieć, jakie rachunki i za co wystawiają. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sukcesy w modelarstwie pomogły mi w tym że zaczynam kurs od soboty ;) my znowu mamy chyba najtaniej podliczając wszystko z badaniami 1300zł powinienem się wyrobić, szkolenie na Puchatku wraz z dwójką znajomych ;) Jestem zaskoczony zróżnicowaniem cen w aeroklubach rozumiem że szybowce trzeba wyprowadzić, umyć rozstawić wyciągarkę ale żeby aż taka różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiego wieku można robić kursy, a od jakiego otrzymać licencję?

Słyszałem, że na kurs 14, a na licencję 18. To prawda?

 

W Wa-wie rzeczywiście drogo con. 5500, a maksymalnie 11500zł :blink:

To chyba dlatego, że:

Dla wygody ucznia i oszczędności czasu, szkolenie od początku odbywa się za samolotem holującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak u nas szkolenie za samolotem chyba 3tyś zł. Ktoś wie może gdzie znajdę pytania do testu teoretycznego, czyli z zakresu fizyka, metrologia itd szukam i znaleźć nie mogę wiem ze strona ma dziwną nazwę coś jak WORP czy coś podobnie brzmiącego niestety dokładnych namiarów nie dostałem.

Szkoda ze to tak nagle wyszło będę miał intensywne wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zamierzam sobie zrobić w przyszłości kurs szybowcowy (jak fundusze pozwolą) i jaką wiedzę przekazują na tym kursie? Mówisz, że fizyka tzn. co dokładnie?

A co do cen to podobno u nas jest bardzo tanio... http://www.lisie.pl/index.php/cennik , ale nie wiem, mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.