Skocz do zawartości

Turnigy 2.65 - overvoltage - WTF?


hubertk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki pakiet do aparatury - Turnigy 2.65, 1C, 11.1 v. Ponieważ kupiłem ładowarkę redox Beta to postanowiłem naładować wszystko co mam :) Podłączam ten pakiet tak jak każą tzn do gniazdka balancera i do gniazdka T-Deans. Ustawiam 1S (bo jedna cela) ampery na 2 A i po akceptacji wyrzuca mi komunikat overvoltage!!!!. Jaki robię błąd? Czy jest rzeczywiście przeładowany, do tej pory ładowałem zwykłą ładowarką taką za 50 pln...

 

h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najniższe napięcie na JEDNEJ CELI to 3v (jałowo) pod obciążeniem napięcie może skakać 3.3V do 2.8V jest to normalne, ale napięcie jałowe NIE POWINNO być niższe niż 3v. Czyli przykład:

 

Pakiet 1S ( 1 cela) - Rozładowany - 3v, Naładowany 4.2V

Pakiet 2S ( 2 cele) - Rozładowany - 6v, Naładowany 8.4V

Pakiet 3S ( 3 cele) - Rozładowany - 9v, Naładowany 12.6V

itp itp...

 

Pakiety ładujemy przeważnie prądem 1C - co to oznacza? Oznacza to że ładujemy prądem równym pojemności pakietu, Przykład:

 

Pakiet 2200mah 3S - Ustawiamy Li-po - 2.2A - 3S

 

jesli pakiet można ładować większym prądem np Turnigy nano-tech. Można je ładować do 5C czyli pięciokrotna wartość pojemności ,Przykład:

 

Pakiet 2200mah 3S - Ustawiamy Li-po - 11A(bo 5x2.2) - 3S

 

Myślę że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Damiana bo widzę że przytoczyłeś jako przykład Turnigy nano-tech. Próbowałeś może ładować taki pakiet prądem 5C? Pytam bo sam posiadam dwa takie pakiety ale moje ładowałem max 2C a jestem ciekaw jak ew. zniosły to Twoje pakiety.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.