Skocz do zawartości

Lipole po przerwie.


wojtekskr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Post dotyczy pakietu Lipol, którego nie używałem przez okres 3 miesięcy.

Przed przerwą pakiet naładowałem do napięcia 11,4V (3,8V na każde z ogniw).

Ponieważ zapowiadało się, że jeszcze przez kilka tygodni nie będę używał tej baterii postanowiłem wczoraj wykonać jej rozładowanie i ponowne ładowanie. Niestety proces rozładowania potrwał tylko kilka sekund (ładowarka zasygnalizowała rozładowanie pakietu do 9V). Nie pamiętam dokładnie jakie było napięcie pakietu przed rozpoczęciem rozładowania.

 

Udało mi się teraz wykonać dwa cykle ładowania, przy każdym "wbiłem" prawie nominalną ilość energii, tyle samo udało mi się z pakietu odebrać .

 

Chciałbym się was zapytać czy zdarzyły wam się takie rzeczy po leżakowaniu pakietów i czy takie rzeczy są objawem jakiś złych procesów, które dzieją się w ogniwach?

Dodatkowo, czy dobrze myślę, że jeżeli pakiet przyjmuje i oddaje nominalną ilość mA to powinienem spokojnie używać tej baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.