Skocz do zawartości

A miało być tak pięknie. Dwa lata na marne.


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

"SAMOCHWAŁA" (wersja uaktualniona)

 

Samochwała w kącie stała

I tak rok podsumowała:

 

Zdolny jestem niesłychanie,

Mam na świecie poważanie,

W kraju - same osiągnięcia:

Dłuższe życie (od poczęcia),

 

Koalicja - wzór współpracy,

Z Sejmu - dumni są Rodacy,

Rząd najlepszy od półwiecza,

Skupił się na wielkich rzeczach.

 

Kompetentni ministrowie,

Każdy poseł - ideowiec,

Z zasadami, jak husaria:

Bóg, Ojczyzna, Honor(aria).

 

Dla Narodu - becikowe,

Nowy peron we Włoszczowie.

Lepiej żyje się rodzinom

(Jednej mamie i dwóm synom).

 

Okno na świat - otworzone,

Turystyka - w jedną stronę,

Lepsza praca, wyższa płaca

(Zwłaszcza, jeśli ktoś nie wraca).

 

Gospodarka rozpędzona:

Są mieszkania (trzy z miliona),

Jest kilometr autostrady,

Ład moralny i zasady.

 

Politycznej wzrost kultury

(Nurt plebejski, przykład z góry),

Nie ma WSI (choć jeszcze trochę,

A zrobimy wszędzie wiochę).

 

Cały naród żyje w zgodzie.

IPN - i po narodzie.

CBA - udane akcje,

Super MEN - co rusz, atrakcje.

 

W szkołach nie ma już Darwina,

Będzie dryl i dyscyplina,

Nie podskoczy żaden gieroj!

Tolerancji nie ma! Zero!

 

Żadnych gejów, Ferdydurek,

Jest amnestia i mundurek!

Wolność słowa i pruralizm

(Bo rządzących wolno chwalić).

 

Jest religia na maturze,

Wierny Lud na Jasnej Górze.

Nie rozumie tylko Unia:

Rząd z Warszawy, czy z Torunia?

 

Krótko mówiąc: Rok udany!

Tylko naród...do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

MareX

 

Ale gdzie widzisz problem z tym że kogoś cytuję? Skoro z kimś rozmawiam to dobrze by bylo aby byla jasność do ktorej jego wypowiedzi się ustosunkowuję.

 

A poza tym to jak chcesz mi coś napisać - to napisz to wprost, bo ja tych aluzyj nie rozumiem zbytnio.

Wiem na pewno,że się ze mną nie zgadzasz, ale nie wiem w jakim zakresie (pewnie w caloksztalcie hehe)

 

Co do moich "uników" na "trudne" pytania to wydaje mi się że odpowiedzialem na "zarzut", czytacie czasem co ja piszę?

 

 

PS Wierszyk piękny, taka "obiektywna satyra na wszystkich" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta dyskusja chyba nie ma większego sensu encyklopedyczny wykład na temat wykształciuchów i wierszyk spłaszczają tylko obraz poprzednich lat, proponuje temat wznowić za dwa lata PIS miał już swoją szansę teraz dajmy ją PO . Już ktoś wcześniej zauważył że zebrało się kilku wapniaków i zaciekle dyskutuje co jest lepsze czas pokaże kto miał rację. I co najważniejsze szanujmy sie na wzajem (jak już w którymś poście wspominałem jesteśmy specyficzna grupą ludzi) wystarczy że politycy traktują nas jak motłoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armandzie:

 

 

A i tak liczą się efekty, ale nie manipulacji.

 

No nie mów mi, że wyborcy kierowali się efektami dotychczasowej pracy partii opozyzyjnych bo to fikcja, zwłaszcza gdy decydowali się na tego czy innego w ostatnim tygodniu kampanii.

(..)

 

berias - Armand dobrze godo, na lotnisku w ramach awantury możemy pokombacić - to najlepsza wymiana argumentów hehe, jestem zawsze gotów do konfrontacji spalinowej bądz elekrycznej :)

(..)

 

 

To była kampania negacji dla polityki szeroko rozumianej jaką prowadziło PiS.

Bardziej referendum.

 

Spalinowa oczywiście - bo elektryczne nie warczą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motylasty

 

W polskich dyskusjach politycznych jest częsty problem polegający na tym że nie pamięta się co sie powiedziało "5 minut temu"

 

Pozwolisz że Cię zacytuję:

 

Motylasty: Cytat:

Gwoli wyjaśnienia, pytania które postawiłem fakt faktem były tendencyjne, szczególnie zaś pytanie 2

 

 

 

i drugi cytacik:

 

Motylasty: Cytat:

Jakoś nie dostrzegam w nim "tendencyjności".

 

 

 

To w końcu jak?

 

Ano przyłapałem Cię Janku :) widzę że czytasz dokładnie i mój zabieg nie umknoł Twej uwadze. Zaprzeczyłem świadomie sam sobie i brawo Ci za spostrzegawczość, co dowodzi iż czytasz wybiórczo, to co dla Ciebie wygodne przyjmujesz, to co Ci nie pasuje pomijasz.

Dowodzi tego fakt iż na żadne z moich pięciu pytań mimo wszystko nie odpowiedziałeś.

 

 

Pytanie brzmiało :

Czy chciałbyś by człowiek który ..... (tutaj cała masa cech, które charakteryzują pewien sposób postrzegania świata, ludzi, zdarzeń, zachowania - etc)

 

1. był mężem Twojej córki ? [TAK] lub [NIE]

2. był kochankiem Twojej żony ? [TAK] lub [NIE] - z tego się później wycofałem

3. był Twoim spowiednikiem i księdzem ? [TAK] lub [NIE]

4. był Twoim lekarzem rodzinnym ? [TAK] lub [NIE]

5. był Twoim bezpośrednim przełożonym ? [TAK] lub [NIE]

 

Podejrzewam że gdyby nie chodziło ( w domyśle ) o wiadomo kogo, lub gdyby cała ta dyskusja odbywała się w zupełnie innym kontekście, nie tyczyła PISU, wyborów, polityki, a dajmy na to zwykłego życia poprostu odpowiedziałbyś

 

1. NIE

2. NIE

3. NIE

4. NIE

5. NIE

 

I myślę że przedmówcy w tym miejscu zgodza się ze mną, rozumiem Twój upór przed jasną odpowiedzią, szukania drugiego dna, uników, wszak w tej dyspucie rozmawiamy o polityce i Twoja jasna odpowiedź byłaby sprzeczna z Twoim wyborem i stawiała Cię w nie najlepszym świetle. No nie pozostaje mi nic innego jak to uszanować.

 

Ze swej strony mimo wszystko dzięki za pasjonującą przynajmniej dla mnie rozmowę, wszak nie samym depronem i balsą człek żyje :)

 

Mam nadzieję że kiedyś bedzie dane nam się spotkać na jakowymś polu wzlotów i pośmigać po niebie.

Z mojej strony koniec, poprzyglądam sie teraz jedynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano przyłapałem Cię Janku widzę że czytasz dokładnie i mój zabieg nie umknoł Twej uwadze.
brawo Ci za spostrzegawczość, co dowodzi iż czytasz wybiórczo

:shock: :)

Dobra metoda tłumaczenia własnej nieuwagi - że ktoś "dał się nabrać" :)

 

 

Na Twoje pytania nie odpowiadałem, bo forma pytania jak i narzucona odpowiedz wymuszały określony schemat odpowiadania.

 

Jak mnie ktoś o coś pyta, to lubie odpowiadać tak jak uważam, a nie tak jak ktoś chce.

 

 

MareX

 

teraz niecierpliwie czekam na demonstrację Twoich osiągnięć modelarskich, prezentację modeli i relacje z ich "eksploatacji"

 

Czyżbyś chciał mnie sprawdzić, czy mam coś wspólnego z modelarstwem, czy tylko zajmuję się "trollingiem" na forach i robieniem na nich bałaganu. A co jak nie pokaże żadnego modelu? Wylecę z pfmrc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego tematu nie zaczynałem, wręcz przeciwnie - sam zwracałem uwagę (w pierwszej mojej wypowiedzi w tym topicu) na bezsensowność takich tematów na forach takich jak to. Żeby było śmieszniej pisałem też o tym do moderatora, aby gasił takie tematy (chodziło o inny temat, ale też polityczny). Efekt był odwrotny a światło - zielone - do gadania. To gadałem - tyle że nie po lini obecnie obowiązującej, co spowodowało dyskusję.

 

Obrazek taki jak na tej pouczającej stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling umieciłem inspirowany przedostatnią wypowiedzią Marka, którą najwyraźniej błędnie odebrałem (nie mam jednak zamiaru udowadniać swojej "modelarskości").

 

Obrazek został administracyjnie usunięty, jako niezgodny z regulaminem - trudno.(Nawiasem mówiąc to nie wszyscy mają swoje facjaty w awatarach, no ale ja muszę.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku, do awatarów namawiamy. Możesz go nie mieć albo dać swoje zdjęcie. Innych opcji nie ma. I oczywiście nic nie musisz udowadniać, przynajmniej na tym forum.

Ale oczywiście fajnie by było coś nowego obejrzeć, czegoś się dowiedzieć.

 

PS. nic nie słyszałem, żeby to forum miało "obowiązująca linię", może po prostu zbyt dużo tu wykształciuchów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.