Skocz do zawartości

Przerabianie szybowca na motoszybowca


RobertWave
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jasne ze sie da! co sie ma nie dac? musisz tyklko precyzyjnie odciąć nosek i dobra wrega(skłon,wykłon) do niej silnik ,potem SC i do lotu:)

tylko z nosa wszytko wyjmij bo cos tam chyba masz ale nie za dobrze widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz ile on waży to stań na wagę najpierw sam - zobaczysz ile pokaże i następnym razem wejdź już z modelem :D Oczywiście nie pokaże to idealnej wagi, ale będzie przynajmniej przybliżona. Ja tak kiedyś zrobiłem i potem przy "profesjonalniejszym" pomiarze nie było specjalnej różnicy :) Najprostsze sposoby bywają tymi najlepszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-max CF2805

Ten silnik będzie miał za duże obroty, bardziej nadaję się on do małych szybkich modeli, coś jak modele parkjet, no i raczej będzie zbyt słaby. Ciąg równy masie modelu jedynie z 2 serwami? Wznoszenie będzie naprawdę leniwe. Może lepiej już cf2822. U mnie taki ciąga motoszybowca 2m masa coś koło 800g i nie powiem żeby to było energiczne wznoszenie, ale latać się da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej rozpiętosci i wadze modelu, która może okazać sie wyższa, ten silnik raczej będzie za slaby. Dodatkowo ma wysokie kv jak na szybowiec.

Problematyczne jest też mocowanie tego silnika, no chyba ze ,,dokleisz" go do przodu modelu.

Poważ wszystko dokładnie i sprawdź o jakiej srednicy dasz radę włożyć silnik. A dopiero potem dobierz wyposażenie.

Edit

ppompka pisaliśmy razem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bywa, faktycznie, dobrze że zwrócileś uwagę na mocowanie silnika, u mnie jest on przykręcony do wręgi od zewnątrz i faktycznie piękne to to nie jest ale w ja w swoim modelu złożonym z 3 innych nie zwracam uwagi na to, ale jak miałbym budować od nowa to starałbym się ukryć go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego szybowca na tym silniku nie stanie się on motoszybowcem ?

Też silnik bym przykręcił od zewnątrz

średnica 3 cm na mocowanie silnika

 

Silnik + szybowiec to motoszybowiec ;-)

A tak poważnie, to już lepszy będzie silnik cf2822. Latał taki w moim gupiku (ok 600g) a teraz napędza fauna (800g) i jestem z niego zadowolony. Niestety mocowanie jest takie jak w tym który ty wybrałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nos modelu to w zasadzie gotowe kopyto maski. Można nasunąć na niego butelkę (kolorową) i obkurczyć opalarką. Najlepiej zrobić kilka na zapas. Gotowe maski najlepiej obciąć centymetr przed wnęką kabiny. Następnie można obciąć nos modelu po przymierzeniu silnika wraz z piastą i śmigłem i przykleić wręgę ze sklejki. Mocowanie silnika można zrobić tak, żeby otwory leżały na przekątnych wręgi a oś silnika była przesunięta 2-3mm w lewo i w górę względem środka wręgi (patrząc z przodu - w prawo i w górę}. Wtedy podsuwając podkładkę pod górną, lewą śrubę (patrząc z przodu - prawą), można będzie regulować odchylenie silnika. Po zamontowaniu silnika wystarczy obciąć nasuniętą do oporu maskę, żeby licowała z ewentualnym kołpakiem i w zasadzie po robocie. Chyba, że będziesz chciał śmigło składane, wtedy trzeba nos obrobić do złożonego śmigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za blisko kabiny. Lepiej silnik wystawić jak najdalej do przodu i zrobić smuklejszy przód. W tym miejscu, w którym chcesz obciąć, była komora balastowa. Po usunięciu balastu możesz mieć problem z wyważeniem. Najpierw bym obkurczył butelkę i przymierzył w niej silnik ze śmigłem i kołpakiem, zaznaczył, gdzie ma być wręga i dopiero obciął nos. Inaczej może się okazać, że mogłeś ciąć dalej od kabiny a szkoda by było ponownie dorzucać balast. Jeśli utniesz w zaznaczonym na zdjęciu miejscu, możesz odciętą część wydrążyć na silnik i użyć jako maskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.