Skocz do zawartości

Warszawa (Zachodnia) - Potrzebna pomoc w poszukiwaniu modelu :(


Air

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje za wytrwałość Air :)

A propos poszukiwań modelu. Dwa lata temu na IX Zlocie Wicherków w Wilczych Laskach spadł w zboże model prawie pół kilometra od pilota.

http://pfmrc.eu/inde...10/page__st__80

Początkowo poszukiwane przez skrzydło z FPV a potem modelem z brelokiem. Z daleka widok był jakby orzeł "opylał pola" :) Ale gęste czesanie opłaciło się. Kilka pakietów wylatanych i potem ogladanie godziny nagrań w "namiocie" z koca na głowie i namierzony !!!

Stopklatka z filmiku ze zgubą w narożniku.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie no bez przesady... CB ma częstotliwość ~27MHz - 2,4GHz raczej nie zakłóci...

 

Prędzej spodziewałbym się jakiejś radiolinii (całkiem prawdopodobne bo jest tam sporo firm "w polu", które raczej internetu po kablu nie mają), ale tego samego dnia co ja miałem problemy, latał tam gość TwinStarem - aparatura co prawda RangeLink, ale miał FPV na 1,2GHz i nic mu nie zakłócało, chociaż mówił, że termika nieco mu tym modelem tam targa...

 

 

Ten gość z twin starem to ja ;)

 

Na tym polu występuje dosyć dużo zakłóceń radiowych ze względu na bliskość rozdzielni energetycznej oraz linii wysokiego napięcia 220kV. Na 35mhz nie idzie za bardzo tam polatać, na wyższych częstotliwosciach lepiej. Ogólnie mamy tam prąd w powietrzu. Na 2.4ghz zdarzały się przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.