Skocz do zawartości

Elektryk na halę?


fredzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że pogoda jest już raczej odstraszająca od lotniska chcę sobie zrobić coś do latania na hali. Niestety nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, bo w tej klasie wagowej absolutnie nic do tej pory nie robiłem. Dlatego też proszę szanownych kolegów o pomoc w wyborze modelu i wyposażenia do jakiegoś latadełka do nauki halowego 3d.

Założenia:

- depronowy

- model do produkcji własnej (chcę sam go zrobić, bo depronu mam zapasik nie mały)

 

Proszę o propozycje zarówno modelu jaki i wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o model to może coś na tej stronie znajdziesz. Można do tego chyba wsadzić serwa esky 8g, lipolke około 1000 mAh. Na planach jest dokładny opis zalecanej elektroniki, jednak jest tam wymieniona tylko ta droższa. Zawsze można upchnąć nieco tańszy sprzęt o podobnych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelatalem caly zeszly sezon na hale modelem ,ktory wydaje sie wystarczajacym na hale, jak kogos nie interesuje wyczyn.

Serwa to conrady- 3 sztuki, ale moga byc inne dowolne do 8g.

odbiornik do 10g- np taki jeti rex/ hitec 05MS/GWS

silnik- polecam samorobke lub bardzo fajny silnik od Skalena http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=22_55&products_id=170

regulator do 10g wagi.

akumulatory- 2s 300- 2s 600. Ja latalem na 2s 620 fully Max i czasy w granicach 12-13 minut nie byly wyjatkiem.

Model- tutaj jest duzo propozycji. Na poczatek moze byc knuffel- bardzo popularny. Konstrukcja z depronu 3mm wzmacniana plaskownikami oraz pretami weglowymi. Sam dziob warto wykonac z EPP 5-6mm. Podwozie niekonieczne.

Bardziej wyczynowy zestaw to serwa topmodel/ dymond d47, do tego odbiornik typu Penta, regulator Castle creations 10/ MGM 7A, silnik axi/hacker, pakiety 2s 300 20C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam knuffla o ktorym wspominal Boogie. Wczesniej mialem model liptonic - Plan i latalo sie nim duzo latwiej i bardziej relaksacyjnie. Wydaje mi sie ze knuffel jest troche trudniejszy ale z drugiej strony bardziej agresywny i z takim pazurkiem:) Osobiscie lepiej lata mi sie knufflem.

 

Dlatego na poczatek polecam bardziej liptonica a pozniej knuffla:)

Deproloty dlugo nie zyja wiec masz szanse miec je wszystkie!

 

Co do wyposazenia to oczywsicie warto miec jak najlzejsze.

Pakiety to polecalbym robbego 350mAh od skorpiona- stosunek ceny do jakosci jest rewelacyjny - jedna celka za 16zl :)

Jesli jednak chcesz rzeczywiscie porzadne pakiety to FP 300mAh albo 400mAh.

Ja mam pare tych pakietow robbego i pare fp - z fp jestem bardziej zadowolony ale na robbe jakos specjalnie narzekac nie moge - laduje w nie 3C i wszystko jest ok.

Nie wiem tylko czy jestes przygotowany na loty 4-5minutowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.