Skocz do zawartości

Suchoj Su-37 Depron/2 EDF Budowa i moje pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już kiedyś zabrałem się za budowę Su-37 z planów Steve'a Shumate'a i ostatnio wróciłem do pracy nad nim. Fotek z budowy jako takich nie mam ale będę wrzucał to jak wygląda na chwilę obecną. Z góry przepraszam za jakość zdjęć :)

 

Tak wyglądał kiedyś:

 

Dołączona grafika

Świeżo wybudowany (ponad rok temu)

 

Dołączona grafika

Po upadku z szafy

Dołączona grafika

Bez poszycia z papieru

 

Dołączona grafika

Patent na canardy :)

Odbudowa:

Dołączona grafika

Dobudowane żądło w miejscu gdzie kiedyś był silnik z śmigłem pchającym

Dołączona grafika

Z plastikowym mniejszym bratem oraz z nowymi sterami

Stan na dziś:

Dołączona grafika

Wzmocniony kadłub, oklejony, zainstalowane serwa na canardy, pomalowany nos, zrobione żądło

W tle reszta śmieci z modelu :)

Dołączona grafika

Przyznam się bez bicia... No krzywo się wycięło :P

Dołączona grafika

Pełne żądło od dołu

 

Zamierzam wsadzić na pokład dwie turbinki 55mm i tutaj rodzi się pytanie: Jaki sprzęt nadaje się do tego modelu jako najbardziej wydajny? Prosiłbym o linki do sklepów gdzie mógłbym się zaopatrzyć w komplet tj. turbinki + silniki + regielki :) Innymi pomocnymi linkami również nie pogardzę :) Przebudowę tyłu i dołu modelu (gondole i mocowania turbin) zacznę jak będę miał zespoły napędowe.

 

Model będzie bardziej budowany w charakterze półmakiety (został mi jeszcze ten bakcyl z plastików i kartonówek) ale co z tego wyjdzie zobaczymy wkrótce... Aktualnie uzbrojony jest w dwa serwa Tower Pro SG-90 dla przednich skrzydełek. Również popularne "dziewięćdziesiątki" planuję zainstalować dla lotek oraz dla usterzenia poziomego. Oczywiście będą to pełne płytowe stery a nie coś w stylu "pół na stałe, pół się rusza". Rezygnuje z usterzenia pionowego.

 

EDIT - 27 lipca 2012

 

Prace poszły naprzód i moja "suczka" cieszy się nowym poszyciem oraz została pomalowana.

 

 

Dołączona grafika

Już znalazłem do modelu wyposażenie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeśli chodzi o regulatory to zamiast polecanych 18A kupię 30A ponieważ wszyscy wiemy jakie zużycie prądu jest w praktyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.