Skocz do zawartości

Optic 6 Sport jak ustawić helika 450


ReMo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zostałem posiadaczem mojego pierwszego heli.

Jest to 450 Mam już prawie wszystko poustawiane.

Zyro GY240 s.m.m Futaba

link rc frsky

Optic 6 sport

 

 

 

Latam Gaz po prawej stronie! I teraz pytanie jak ustawić

Lewy drążek

Tylko pochyły (przód tył lewo prawo)

 

 

Prawy drążek

Wirnik i obracanie w osi

 

 

 

A mam tak :

 

Lewy drążek

 

Przód-Tył

obracanie w osi

 

 

Prawy drążek:

 

Obroty Wirnika

pochył lewo prawo

 

 

 

 

 

Pomoże ktoś?

Co do heli jestem zielony:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz MODE 1 raczej rzadki tryb aparatury, jeśli lubisz GAZ po stronie prawej to podepnij pod niego Ogon RUDDER, a sterowanie pochyłu i przechyłu ustaw na drążek lewy MODE 3 ja tak latam i mi pasuje, chyba że dasz radę rozłożyć aparaturę i przerzucić drążek na lewą stroną-czyt, "sprężynkę na prawą" to można podpiąć analogicznie jak w MODE 3 tylko w tedy drążek GAZU znajduje się w tedy po lewej MODE2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chce panowie mode 3

I wiszę bo jest to mój pierwszy model heli.

A nauczony jestem gaz po prawej czyli mode 1 i na prawym drążku chce mieć obroty w osi

a na lewym pochyły heli...

 

 

Bez sensu chyba napisze do hiteca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw aparaturze Mode 1. A pokusilbym sie o przepiecie serwa ogonowego na miejsce przechylu Alienor. Nie jestem pewien czy to zda egzamin z powodu domyslnie zmiksowanych kanalow.

 

Pisane z telefonu Samsung Galaxy Ace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, przerobić to w nadajniku to nie jest problem, ale czy zainteresowany sie na to pokusi, pisal ze zalezy mu na nie ingerencji w aparature od srodka ;-)

Karzesz Chłopakowi latać na mode 1 jak to jest poroniony tryb lotu, nijak ma sie do operowania prawdziwymi przyrządami sterowymi w maszynach powietrznych, gdzie drążek sterowy odpowiedzialny za pochyły i przechyły.

 

Pisane z telefonu Samsung Galaxy Ace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz instrukcję pl. do Optica 6 Sport, to napisz na PW. W instrukcji tej pisze że w nadajniku mamy do wyboru mode 1 i 2, jak słusznie ktoś zauważył. Co do ustawień heli to się nie wypowiem, bo latałem tylko samolotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o co łamać kopi, po prostu mode 3 jest lustrzanym odbiciem mode 2. to jak z jazda samochodem jak umie sie jeździć to czy samochód ma kierownice po prawej czy po lewej stronie dla kierowcy obsłużenie jednego i drugiego jest intuicyjnie normalne. A mode 1 i 4 to jest miszmasz tych ustawień. Dziwnie było by jeździć samochodem gdzie gaz jest w spryskiwaczach a sprzęgło w klimatyzacji.

ale jak ktoś nawykł i lata to już nie ma co starego drzewa przesadzać lub leworęcznego uczyć pisać prawa ręka.

 

Pisane z telefonu Samsung Galaxy Ace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to Twój pierwszy helik i dopiero zaczynasz nim naukę latania, to nie jest jeszcze za późno na zmianę. Proponuję Ci nauczyć się latać w mode2 (tak lata większość heli pilotów) lub mode1 (też ma sporą rzeszę zwolenników).

Propozycja moja jest na tyle uzasadniona, że później, kiedy będziesz potrzebował pomocy (a będziesz potrzebował :) ), mało kto będzie w stanie oblatać Twój model. Zresztą Twoja obecna aparatura (nie jestem na 100% pewien) pozwala na zmianę mode1>mode2. Sa to dwa najpopularniejsze schematy sterowania modelami.

Naprawdę rozważ na spokojnie moją propozycję. Uwierz mi, że w ten sposób unikniesz później niepotrzebnych "barier" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj Daro napisał chyba najtrafniej, skoro to pierwsze heli i nabierasz nawyków, to naucz się tak jak predysponuje aparatura. Tylko że na przełożenie z Mode 1 na Mode 2 i tak trzeba będzie otworzyć aparaturę i przełożyć sprężynkę lub zamienić dragi miejscami, bo tylko przestawienie w menu spowoduje że na dragu gazu który się sam nie centruje, będzie latanie troszkę kłopotliwe.

Najprościej pozostać w Mode 1 lub pozyskać inną aparaturę jeśli tak bardzo Ci zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale..

Zajmuję się już modelarstwem od 10 lat. Od zawsze latałem mode 1 (gaz po prawej stronie)

Ale przyszedł czas na heli kiedyś dostałem lame i miała gaz po lewej i całkowicie się gubiłem po czym od razu zamieniłem na mode1.

Ale do czego zmierzam chyba dużo ludzi lata na mode 1 a raczej na mode 3.

Mode 1 w sterowaniu ogonem mam po lewej stronie. Lata ktoś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.