Skocz do zawartości

Pierwszy model motoszybowca


Krzyś63

Rekomendowane odpowiedzi

Na załączonym linku Artu przedstawia co to jest skłon i wykłon silnika ,chodzi o to że jeżeli ci model zakręca w prawo to może jest za bardzo silnik skręcony i przez to model za bardzo zakręca-dlatego pytałem czy nie uderzyłeś silnikiem i ten kąt mógł się zmienić ,mogła się zmienić też geometria modelu , a czy to skręcanie dzieje się tylko w locie z załączonym silnikiem czy po wyłączeniu model dalej zakręca czy leci prosto bo jeżeli leci prosto to zmienia postać rzeczy i przyczyny trzeba szukać gdzie indziej.

 

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=9096

 

Przeczytajcie to jeszcze dwa razy i skupcie się trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Skłon silnika - oś silnika powinna przecinać punkt SC skrzydła".

 

Według mnie przy wietrze i to wcale nie wielkim, BetaPioneer tak czy siak i tak jest znoszona... Trzeba korygować często lot i nie wyczuwa się lekkiego znoszenia.

Ja nie znałem tej teorii, a pomimo to ustawiłem silnik poprawnie (chyba).

Model lata i ma moc, która go pcha. Może po prostu udało mi się ustawić skłon silnika w linii z punktem przecięcia SC skrzydła.

 

@Krzyś63 użytkownik @Artu na linku z sąsiedniego forum ujął to bdb. na zdjęciu przekroju i zdjęciu silnika Bety od góry. Do tego trzeba się odnieść.

Trzeba pamiętać o wyważeniu modelu. Odpowiednim umiejscowieniu pakietu i np. ciężarków ołowiowych.

 

Ja np. pakiet wrzuciłem do przodu i ciężarki też. Latałem wczoraj przy niewielkim wietrzyku. Pod wiatr... i tak korygowałem aparaturą lot , a z wiatrem... to motoszybowiec, więc pozwoliłem sobie na dłuuugie jak na moje małe doświadczenie szybowanie. Na tym polega zabawa z modelami jak BetaPioneer. Niektórzy dodają im mocy poprzez niewielkie przeróbki (śmigło, piasta, regulator), ale nawet jeśli to robią, to z pewnością nie zapominają o charakterze tego modelu.

 

@Krzyś63 najlepiej jakbyś pojechał na jakieś modelarskie lotnisko. Myślę, że tam Ci ludzie pomogą. Link do teorii wyłożył Ci jak na tacy @Pietuh. Jak się do tego odniesiesz to powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.