Skocz do zawartości

Sztuki malowania modelu


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Myślę że już za niedługo będę się brał za malowanie mojego szybowca 2.4m

Na tą okazję sprawiłem sobie aerograf. O ile malowanie laminatowego kadłuba nie wydaje się być jakimś skomplikowanym procesem to skrzydła mnie troszkę bardziej martwią...

No bo niby wydaje się to proste ale chciałbym aby to wyglądało jak najlepiej. Nie wiem czy najpierw oklejać japonką i malować, czy oklejać białą folią i oklejać czy po prostu malować na goły płat. Jeśli był by goły płat to oczywiście lakier bezbarwny pod kolor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..odradzam malowanie na surowe/nie pokryte drewno - oklejenie japońcem wzmocni skrzydło, ale i tak nie obejdzie się bez szlifowania - po pryśnięciu wstaną "kłaczki". Malowanie balsy, to widoczne wszystkie słoje, wstające "drzazgi", ciężar, bo balsa sporo "wypije".

Przy malowaniu laminatu mogą się pojawić pory, których dotychczas nie było widać, czyli zalecane szpachlowanie i podkład.

Jakby nie patrzył z malowaniem sporo pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitro jest oparte na nitro a aceton na acetonie :P Jak zaczniesz kombinowac z wlasnym mieszaniem to moze sie zakonczyc tym ze pozostanie ci sama balsa bez styro :/ .

Widzialem chyba skrzydlo Motyla ktory pokrywal je nitro a potem szlifowal i tak kilkanascie razy - efekt taki ze moglem w skrzydle zobaczyc co ma w TV wlaczone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk Urban, jak masz fornir na skrzydłach to nitrocellon, średnio rzadki i malujesz prawie suchym pędzlem. i tego nie szlifujesz. Drugą warstwe nitrocellony mieszasz z talkiem i malujesz. Po wyschnięciu papier 800 i szlifujesz na sucho. Zrobisz tak 3 razy i 4 raz znów samym cellonem i szlifujesz aż do momentu uzyskania lusterka, każde następne szlifowanie robisz papierem o większej gradacji (800, 1200, 2000) :D jak już masz lusterko możesz malować farbą na kolor :D

 

W przypadku balsy wszystko to co wyżej tylko najpierw dobrze pokryc japonką, naprężyć i lekko przeszlifować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.