Jump to content

SJM 400-Pro


cobra

Recommended Posts

Posiadaniem jeszcze nie, ale to jest mój prezent pod choinkę :D.

Heli jest dostępny w himodel od dawna i rozprowadzany przez rc-tek.com. Na RCG zebrał fenomenalne opinie (no poza wersją v1, w której trzeba było zmienić śruby na mocniejsze).

Ponadto fajne jest to, że sjm sprzedaje crash kit potrójny, a nie pojedynczy jak większość producentów. Wersja pro (czyli v3) mam nadzieję jest pozbawiona wad poprzedników (nie wchodziły serwa hs65, kulki snapów trzymających flybar się luzowały i ogon w wersji v2 sprawiał problemy. Niestety też nie da się na pro wsadzić budy od v2, a ta z pro jest brzydka jak noc :D

Link to comment
Share on other sites

Animację znam już prawie na pamięć, ale nie mogę nigdzie uzyskać informacji, czy ten pro ma klatkę flybara, czy nie. Na animacji ją widać, a na zdjęciach modelu już nie...

Dla mnie będzie to eksperyment "czy tani heli lata" - serwa hdg 202/201, silnik i esc seryjne, pakiety hxt. Jedynie gyro wsadzę normalne(401). Nie ukrywam jednak, że obawiam się o delikatność podwozia, bo jedno ramię wspornika płozy kosztuje 17$, a podwozie łatwo połamać...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jako, że ostatnio miałem w ręku właśnie tego z UH (przyszedł ten zamówiony dla kolegi) mogę coś o nim powiedzieć. Jak przyjdzie mój, to zrobię fotki i opiszę.

1 Tak, to te same modele. Co więcej - to modele z modyfikacjami podobno robionymi na zlecenie rctek (a przynajmniej tak pisali kiedyś na swoim forum)

2. Heli jest znacznie mniejszy od mini Titana gabarytowo, ale tarcza jest tylko nieznacznie mniejsza.

3. Dość ciekawie zaprojektowana głowica i ogon - inaczej niż większość "trexopodobnych" heli, ale absolutne 0 luzów (byłem na prawdę pod wrażeniem.

4. Paskudna owiewka(ale kwestia gustu). Na żywo wygląda gorzej niż na zdjęciach.

5. Obawa o delikatność podwozia rozwiana, bo tam sa 2 płytki węglowe, a nie 1 (a dokładniej są wzmocnienia z drugiej)

 

Ogólnie potwierdziło się moje zdanie, że to kapitalna oferta na rynku (szczególnie za 150$, bo tyle kosztuje jak się ma status członka platynowego). Heli + wskaźnik napięcia aku odbiornika(dopełnienie paczki) kosztował ze wszystkimi opłatami 480zł.

 

EDIT:

Wczoraj przyszła paczka z moim sjm400 pro i muszę się przyznać, że mam odczucia ambiwalentne dotyczące tego modelu. Mianowicie:

 

+ tarcza i ogon są na prawdę fajnie zaprojektowane i wykonane

 

- w całym heli jest użyta masa różnych śrubek i różnych standardach, w tym bardzo niewdzięcznych ph000 (do tej pory nie zdobyłem takiego małego krzyżaka)

 

+ rama jest na tyle sztywna i twarda, że większość kretów przeżyje bez problemu (przy zachowaniu zalecanej masy startowej)

 

- belka ogonowa nie posiada wcięć pozycjonujących, więc zadbanie o kąt prosty między płaszczyzną wirnika ogonowego a głównego będzie spoczywało na modelarzu. To bardzo utrudni prac serwisowe.

 

+ łopaty w zestawie zą całkiem niezłej jakości

 

- brak porządnej instrukcji. Niby nic, ale w pudle znalazłem ze 2 rzeczy, których przeznaczenia nie jestem świadom.

 

+ w zestawie jest kilka części zamiennych, jak wał ogonowy z zębatką, snapy, łopatki wirnika ogonowego

 

- dołączony do zestawu regulator ma przylutowany zewnętrzny BEC, co nie budzi mojego zaufania. Najprawdopodobniej zastąpię go jakimś innym.

 

+ ogólne wrażenie helik robi dobre, tylko dość uciążliwe może być serwisowanie tego ptaszka

 

Moim podstawowym zmartwieniem są wspomniane malutkie śrubki krzyżakowe. Musze wszystko na spokojnie obejrzeć i przemyśleć.

Zdjęcia pojawią się niestety znacznie później, bo nie mam dostępu do aparatu i czasu na zrobienie sesji zdjęciowej.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam szanownych kolegów, ale zdjęć nie będzie. Pożyczyłem jedyny osiągalny dla mnie aparat fotograficzny i niestety zdjęcia wyszły paskudnie. W ostateczności mogę zrobić zdjęcie jakiegoś detalu interesującego kolegów, więc jak ktoś chce coś bliżej zobaczyć to pisać. Jednakże z góry uprzedzam, że jakość będzie marna :(.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.