Skocz do zawartości

profil SD 7037


doctoreW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję wpółrzędnych lub pliku z owzorowaniem tegoż profilu. Wiem, jest program Profili, ale nie warto dla jednego profilu kupować i ściągać całego programu. Może ktoś ma go w archiwach? Nie potrzebuję w formie pliku poleceń dla wycinarki CNC, bo wytnę go sobie ręcznie, tylko wpierw trzeba zrobić wzorniki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, doszło co powinno! Zaczynam więc projekt. Swoją drogą ciekawostka - porwałem się na modyfikację starego "Delfina" (w wersji Z) pana Schiera, korzystając z nowszych, bardziej dostępnych materiałów i technologii. Z powodu permanentnego braku czasu nie będę relacjonował postępów, ale spróbuję dokumentować pracę i ewentualnie zaprezentować efekty. Dla malkontentów - niesamowita jest spójność i konsekwencja tego modelu, lecz spróbuję zrobić to trochę prościej - w końcu mamy już włókna węglowe, miksery elektroniczne, silniki 3fazowe, lekkie akumulatory etc.. Planuję centropłat styro+skorupa balsa 1 mm z dźwigarem węglowym 2 x płaskownik 1x5 mm z przekładkami o stopniowanej wytrzymałości( laminat szklano-ekosydowy na kieszenie bagnetu, sklejka, balsa pionowo, ponownie sklejka na kieszeń bagnetu do końcówek) Zamiast klapolotek - klapy i lotki na osobnych serwach. Końcówki skrzydeł - D- konstrukcyjna, z pokryciem folią, S- styro+ balsa, bez dźwigara, ale pokrycie od wewnątrz zalaminowane szkłem/ węglem w kształcie trapezu. Kadłub z laminatu - muszę zrobić od zera (kopyto, forma - w prototypie ma optymalny kształt wytrzymałościowo, W zawodach nie będę startował, natomiast lubię dłubać w drewnie... Laminat wymyślłiem sobie taki : od zewnątrz - szkło ok. 50 g/m +/ kevlar+węgiel 170g/m/ + szkło ok. 100 g/m. Plus wzmocnienia z tkaniny rovingowej gdzie trzeba - paski 2 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jest program Profili, ale nie warto dla jednego profilu kupować i ściągać całego programu

 

Chyba nie trzeba kupować...

http://www.profili2....eng/default.htm

A może się przydać. Nawet teraz. Bo niby cięciwa 200mm ale czy będziesz robił ,,ostrą" krawędź spływu, czy może o grubości np 1 mm. a wtedy ,,teoretyczna" cięciwa będzie musiała być większa. Masz program to szybko i łatwo możesz wygenerować sobie o co potrzebujesz...

 

Czekam na efekty projektu Delfin :)

Powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie trzeba kupować...

http://www.profili2....eng/default.htm

A może się przydać. Nawet teraz. Bo niby cięciwa 200mm ale czy będziesz robił ,,ostrą" krawędź spływu, czy może o grubości np 1 mm. a wtedy ,,teoretyczna" cięciwa będzie musiała być większa. Masz program to szybko i łatwo możesz wygenerować sobie o co potrzebujesz...

 

Czekam na efekty projektu Delfin :)

Powodzenia w budowie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę chyba zapytać syna jak dość do ładu z internetem - sorry, ale należę do mniejszości, która używa go tylko wtedy, kiedy naprawdę musi ;) krawędź spływu chcę zrobić "ostrą" - między balsę z "dołu" i z góry" wlaminuję tkaninę szklaną. Co sądzisz o kadłubie? Da radę? Aha, w centropłacie przewidziałem wzmocnienia w postaci zalaminowanych od wewnątrz na balsie pokryciowej (oraz pod serwami) odpowiednich kształtem formatek z tkaniny szklanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kadłuba to nie mam doświadczenia w laminatach ale zdaje mi się, że w jednym z tematów na forum czytałem, że laminat szkło węgiel szkło nie jest dobrym rozwiązaniem. Mogę się mylić, więc poszukaj na forum.

Edit:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/26052-wlokno-szklane/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.