Skocz do zawartości

Szukam polskich silnikow spalinowych...


Janeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Poszukuje Polskich silnikow takich jak :Jaskolka ,Sokol ,SiM ,Cezas, Fedgad,Piorun, Gorski SG ,Rachwal,WN.Piatkowski,Chwalisz... itd,itd (napewno sa jeszcze inne ktore nie wymienilem...) stan silnika (ow) obojetny -poszukuje do "Gabloty" - oczywiscie szukam tez czesci do tych silnikow poniewaz mam pare niekompletnych ...a wiec prosze oferowac wszystko co jest zwiazane z tymi silnikami (rowniez Instrukcje Obslugi,puste Pudelka itp)

Silniki zbieram juz od malego (hi,hi) Moim pierwszym silnikiem byl silnik Stanislawa Gorskiego PK-1 -ktory "szwenda" sie gdzies po Polsce (moze go jeszcze kiedys spotkam -poznam go na pewno bo go "ladnie " urzadzilem-"bogato " uzebrowalem )...nie zanudzam ...jezeli ktos cos z tych rzeczy ma prosze sie meldowac....

Pozdrowienia Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to kmd z czarną głowicą wypalił z 0,5 litra i ostatnio nie chciał mi zaskoczyć od palca - nie mam rozrusznika może jakiś zuzyty już czy coś . ale jak kolega ma rozrusznik to na bank zaskoczy . jestem otwartu na wszelkie propozycje cenowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Janku

 

Posiadam nastepujące fabrycznie nowe silniki spalinowe z czasów .... poprzedniej epoki...

 

RYTM 2,5ccm 2 szt.

KMD 2,5ccm 2szt.

Koliber 0,8ccm 1 szt

Sokół 2,5ccm 1 szt.

Meteor 2,5ccm 1 szt.

Striż 1,5ccm 1 szt

MK17 1,5ccm 1 szt.

MK12W 2,5 ccm 1 szt.

Raduga 7 1 szt.

 

Wszystkie motorki fabrycznie nowe - zakonserwowane...

 

Chętnie się ich pozbędę za rozsądne pieniądze....

Czekam na Twoją ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Janku!

Moja "kolekcja" starych silników nie jest żadną kolekcją, patrząc chociażby na to co zaoferował Przemek. Ja mam dwa zalegające silniki, z którymi łączy mnie więż sentymentalno - wspomnieniowa. Prezentuje ich fotki:

IMG_0295.jpg

IMG_0297.jpg

Jak widzisz jest to prawie 50-cio letnia "Jaskółka" o n-rze 119 czyli chyba jedna z pierwszych. Była by całkiem dobra, gdyby nie to, że korbowód się kiedyś tam urwał. Zaginął też na przestrzeni dziejów kołpak także w kolorze zielonym. Inne cudo , które Przemek oferuje jako "nówkę", a ja mam to w stanie "wyjechanym" i teraz "zamarzniętym", to taki "Meteor":

IMG_0296.jpg

IMG_0298.jpg

Gdybyś mimo wszystko był czymś zainteresowany, to proszę o info na PW lub maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czesc Marku ....Korbowodzik juz czeka -Tomek przeslal mi wymiary(rozstaw i sred.otworow) i "wydlubalem" cos takiego -po otrzymaniu silnika-ow bedzie dalsza obrobka (obr. ksztaltu ,przelozenie panewek...)

nie mialem na skladzie originalnego korbowodu -byloby najlepiej...

musze popytac jeszcze zbieraczy-moze maja....

pozdrawiam Janek :P

dscn0945pg6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Janku! Korbowodzik prawie jak oryginał :wink: Sam go "wystrugałeś"? Jeśli tak, to powiedz , w jaki sposób. To i pewnikiem po założeniu go do silniczka jeszcze silnik odpalisz? Kompresję jakąś tam jeszcze przed urwaniem tego korbowodu silnik miał i chodził, więc może uda Ci sie go ożywić... Czego szczerze życzę i mam nadzieję, że o tym też napiszesz. Gdybyś też wypucował i wyszczotkował tego "Meteoryta" :wink: , to też go zademonstruj. Pooglądamy wynik, bo chodził raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku!

Miałem chwilę czasu i wlazłem na swój strych w poszukiwaniu bombek choinkowych, a przy okazji przeglądnąłem swoje "zabytkowe" zasoby związane z lotnictwem i modelarstwem i zupełnie przypadkowo odkryłem jeszcze jeden silniczek spalinowy, o którym to zupełnie zapomniałem.

Tak ci on wygląda:

img0350sw1.jpg

Przy okazji tego kopania znalazł sie też kołpaczek od tego , już Twojego silniczka konstrukcji p. Górskiego wraz z trzema smigiełkami plastikowymi. Takie to cudeńka:

img0351za8.jpg

Gdybys był więc zainteresowany... Kołpaczek bez "nikakich" należy do Ciebie, przy okazji go dostaniesz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądnąłem się mu Przemku "od tylca" i fakt, że tak się wabi...Ale autentycznie wylaciało mi z pamieci, że go miałem i teraz kumam, że to chyba właśnie on, a nie ten "Meteoryt" dokonał żywota na tej własnie hamowni, do której nadal jest podczepion... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten silnik to MK-12 B -bylo ich kilka wersji ...ten ma Karter dwuczesciowy ale sa wersje z karterem gdzie osobno byla pokrywa z Gaznikiem + Dysk i osobno przednia czesc a wiec obudowa Walu korbowego z 2 -ma Lozyskami ... to by byly te 2 podstawowe wersje -pozatym silniki roznily sie Eloxacja - byly czarne Kartery z czerwonymi glowicami i piastami - byly calkowicie srebrne i byly srebrne z czarnymi Glowicami i piastami.......to teraz nic dziwnego ze niektorzy kolekcjonerzy maja po kilka tysiecy silnikow skoro zbieraja kazda wersje nawet kolorystyczna ...

Jezeli chodzi o Kolpak to jest S U P E R ...ten PK-1 jest wiec w komplecie a to dla mnie bbbb.wazne bo ja juz mu dalem wprawdzie kolpak z Jaskolki ale to nie to ! jednak kolpak z PK-1 jest inny tzn . ma minimalnie inny ksztalt -jest jakby "dluzszy"...

Korbowod naprawde "wytoczylem" w rekach tzn. w pracy na wiertarce wywiercilem 2 otwory z odp. odstepem i srednica a potem zgrubnie na szlifierce(kantem kamienia szlifierskiego) ksztalt ,potem w rekach reszte -pilniczkami - wprawe mam jeszcze z dziecinstwa kiedy to robilem rozne takie rzeczy) ...Korbowod jak wczesniej pisalem jest jeszcze nie calkiem gotowy -musi przyjac ksztalt originalu i przyjda jeszcze panewki -wyciagne z originalnego-czyli tego polamanego korbowodu...Marku napisz ile/co bys chcial za ta MK12B-jezeli chcesz sie jej naturalnie pozbyc ...

Aha ! Przemek kupilem dzis tak przez Ciebie zachwalany ultraschall uzadzenie do czyszczenia roznych rzeczy (za 20 euro -przecena!) Ty wiesz ze nagle wszyscy w domu rzucili sie na to urzadzenie !..mialo byc to czyszczenia b r u d n y c h motorkow a juz corka chce czyscic swoje klejnoty,precioza itp. tak jak i zona ...wiec moze kupic drugi ? tak zwana "brudna "wersje ?? ...przy okazji w tym sklepie (Bauhaus) byly Gry Computerowe m. inn IL 2- za 2,50 euro wersja z 2003 roku moze dlatego tak tanio -o ile sie nie myle w srodku 2 CD ...Poniewaz dzis byl moj ostatni dzien w pracy to od jutra w sklepy... to przy okazji obejrze dokladnie co to za IL-2 - na opakowaniu byly takie male literki(opis) ze musze wziasc jutro lupe zeby to przeczytac ....

To na razie tyle -Pozdrawiam Janek :salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.