Skocz do zawartości

Zmiana 35Mhz na 2.4Ghz modułem DIY z możliwością zachowania 35Mhz


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielką prośbę.

Zamierzam dokonać konwersji swojej Futaby 9CAP z 35Mhz na 2.4 Ghz przy pomocy modułu FrSky DIY (takiego), ale chciałbym zachować możliwość używania starego , oryginalnego modułu 35Mhz.

 

Powód - mam bardzo dobry moduł Futaby z syntezą i dobre oryginalne odbiorniki, które dalej chcę używać, ale chciałbym też zacząć korzystać z telemetrii w niektórych modelach.

Wydaje mi się, że gdzieś to było... że polegało to na wmontowaniu dodatkowego switcha , za pomocą którego ustawiało się odpowiednie pasmo nadawania. Sęk w tym, że nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniej instrukcji czy schematu połączeń...

 

Wiem, że dość prostym rozwiązaniem mojego problemu jest kupienie unitu DHT-U z łącznikiem przez port trenera albo wpinanego modułu DFw miejsce obecnego 35Mhz.

Tylko, że ten pierwszy kosztuje sporo w połączeniu z co najmniej jednym odbiornikiem, a ten drugi ponoć może sprawiać pewne problemy ze względu na budowę radia Futaby i ułożenie "tylne" anteny (utraty sygnału ?).

 

Może ktoś wie jak dokonać takiej konwersji, albo wypowie się w temacie modułu DF, czy potwierdzają się opinie o "gorszej" łączności nadajnika z odbiornikami w modelach.

Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zobacz na mojego posta na sąsiednim forum przerabiałem futabe 7 i tam mi podpowiedzieli jak to zrobić - dokładnie tym samym modułem DIY z telemetrią - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8248 - ja mam podłączone pod przełącznik z diodą i mam dwusystemowe radyjko na 35 i 2,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tutaj wątek właśnie o przejściu z 35 MHz na 2,4 GHz z zachowaniem możliwości natychmiastowego powrotu. Sam z tej wskazówki skorzystałem. przerabiając swojego flasha5 wg zamieszczobych zdjęć bo przykład był zrobiony właśnie na Hitecu flash5, z modułem DIY FrSky bez telemetrii. Podlutowane pod gniazdo trenera. Przełączanie zasilania i żródła sygnału PPM realizowane było przełącznikiem wsadzonym w miejsce przełacznika trenera. Zasada miałą obowiązywać w innch nadajnikach również.

Niestety wątek zaginął wg mnie pod zmianach na forum.

 

edit: Jeśli trzeba rozkręcę nadajnik i sfotografuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.