Skocz do zawartości

Pierwszy ślizg dla nowicjusza.Porady potrzebuję


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Z kolegą mamy chęć zbudowania sobie pierwszego ślizgu.Ten tym łodzi nam odpowiada.Jeśli chodzi o RC ja głównie latam samolotami oraz jeżdżę samochodami,kolega ma większe doświadczenie,kiedyś zbudował jeden ślizg i jak to mi powiedział cyt."nawet to pływało"

Jeśli chodzi o koszty,jak najmniejsze,myślałem o silniku szczotce Saturn 540 ewentualnie coś innego,jeśli taka potrzeba ale co do wyposażenie,może później.Może ktoś z Was polecić nam prosty w budowie ślizg,może plany,ewentualnie jeśli ma ktoś ochotę to i pomoc w uzbrojeniu go?

Mieszkamy w Nysie,mamy piękne jeziorko,stawów kilka,aż żal,że do tej pory się w to nie bawimy.Wiem jednak,że ślizg to nie prosta sprawa,boję się,że jako pierwszy model może nas to przerosnąć?

Niedawno latając modelem w Głębinowie na lotnisku,podeszło do mnie małżeństwo,startowali kiedyś w Mistrzostwach Polski ślizgami(mieszkają chyba w Wałbrzychu-serdecznie pozdrawiam).Zobaczyłem w telefonie jeden film z zawodów we Wrocławiu,zakochałem się ;)

Dużo słyszałem o budowie,nie sądziłem,że to takie trudne,że to musi być aż takie precyzyjne by dobrze pływało.Trzeba jednak podkreślić,nam ma to służyć do zabawy a nie do zawodów.Może ktoś z Was by nam pomógł?Będziemy wdzięczni za pomoc,a tym czasem idę czytać,wszystko co związane ze ślizgami ;)

 

http://www.youtube.c...r/RCNYSA/videos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.