Skocz do zawartości

Pierwszy model samodzielnie budowany


grabie2

Rekomendowane odpowiedzi

Do trenerków lepsze są silniki wolnoobrotowe do współpracy z możliwie dużym śmigłem.

Pioneer ma szybkoobrotowy, bo nie ma miejsca na większe śmigło i prędkość obrotu to jedyna możliwość zwiększenia ciągu z tak małym śmigłem. Lecz przez to brakuje mu mocy.

 

Teoretycznie jest to model przystosowany do tego by wlecieć wysoko po prostej lub szerokim kołem, po nabraniu wysokości wyłączyć silnik i szybować spokojnie, najlepiej z użyciem steru kierunku i lotkami tylko kompensować przechyły. Kiedy opadnie za nisko, znów dodać gazu i w górę.

 

I jak w każdym samolocie, także prawdziwym, ważne jest pilnowanie prędkości w locie, żeby samolot nie przeciągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez wolnoobrotowy? Myślałem, że 880 KV to już przynajmniej nie jest szybkoobrotowy.

 

Znalazłem ten silniczek ---> http://abc-rc.pl/p/133/2675/silnik-budget-2215-25-kv950-185w-od-100w-do-200w-silniki-elektryczne.html jest dość budżetowy i wydaje się OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.