Skocz do zawartości

Czy warto przebudowywać aparaturę MC-15 na 2.4 GHz


tpilot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów!

Posiadam mało używane radyjko Graupnera MC-15 sprowadzone z niemiec jeszcze w 1999 roku. Ponieważ od tamtego czasu wiele się zmieniło jeśli chodzi o wyposażenie RC, dlatego mam pytanie czy warto zainwestować w moduł JetiModel Duplex EX TU2? Czy może kupić już nowe radio (mimo iż wychodzi to drożej) np. nowy wypust Graupnera HOTT MX-12 który już można mieć za 750zł. Prawdę mówiąc przyzwyczaiłem się do swojego MC-15, a przy tym że jest mało zużyty to szkoda mi kupować nowy nadajnik, a dobry odstawiać na półkę. Tym bardziej że Jeti Duplex dysponuje wieloma odbiornikami do wyboru, natomiast MX-12 posiada skromną paletę odbiorników HOTT.

 

Drugie pytanie, czy taka przeróbka MC-15 z 35 MHz na 2.4 GHz jest bezpieczna, tzn. czy zasięg jest wystarczający i minimalizowane są zakłócenia tak jak to barwnie piszą w opisie producenta?

 

Proszę o poradę

Dziękuję

tpilot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z 35MHz był tylko jeden, lecz przez popularyzację aparatur cyfrowych sam się rozwiązał.

Obecnie bardzo trudno o modelarza w pobliżu, na tym samym kanale. ;)

Trudniej nawet niż o zakłócenie "cyfrowek".

 

Poza tym aspektem i aspektem ergonomicznym (długa antena), "stary" system w niczym nie jest gorszy od "nowego", a w pewnych aspektach nawet lepszy.

Reszta to wynik mody i marketingu.

 

IMHO - lepiej pomyśleć o dołożeniu drugiego modułu i przełącznika z jednego na drugi. I masz radio dwusystemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.