Skocz do zawartości

Przepisy F3P


GEX999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zbliża się sezon halowy, więc ostatnio w głowie mam głównie halówki. Dzisiaj znów przeglądałem regulamin F3P i zszokowało mnie jedno zdanie- "Urządzenia radiowe muszą pracować w trybie otwartej pętli (tzn. nie może być sygnału zwrotnego

z modelu samolotu do pilota)". Czy to oznacza, że nie wolno używać telemetrii? Nie chodzi mi o jakieś czujniki GPS, ale chociażby miernik zasilania odbiornika czy poziom sygnału, które są wbudowane i nie da się ich wyłączyć. Z drugiej strony na rynku co raz więcej aparatur ma telemetrię więc to by było trochę bez sensu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło jest najważniejsze. W akrobacji do programu (czy to F3A, F3P czy F3M) najważniejsze jest zachowanie stałej prędkości lotu. Ze względu na bardzo powolny lot modelu halowego,a małą wysokość hali problemem jest np. zrobienie beczki w locie w dół. I tutaj nie pomagają hamulce, a właśnie śmigło, którym ustalasz prędkość lotu. Śmiem zaryzykować, że lepiej jest latać modelem 120g z dobrze dobranym śmigłem niż 100g ze źle dobranym (mówię o identycznych maszynach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.