Skocz do zawartości

Skręcone skrzydło


radek_lodz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam oklejone skrzydło do szybowca. Jest to 2.5 metrowy uszatek. Centro 80cm i uszy po 85cm. Model oblatałem i niestety okazało się że skrzydło jest skręcone..... Model nie ma lotek więc nie da się tego wytrymować.... Jest jakiś sposób żeby teraz jak jest płat oklejony coś z tym zrobić? Nie jest to może gigantyczne skręcenie żeby beczki robił ale delikatnie podnosi jedną stronę no i automatycznie skręca...

 

Sterem kierunku mogę to trochę zniwelować ale czuje się że to nie to i każda strona skrzydła ma inną siłę nośną.....

 

Nie wiem czy coś zrobię naciągając folię i czy to będzie trwały efekt?

 

Może na stronie która ma większą siłę nośną obciążyć końcówkę żeby zniwelować różnice w sile nośnej?

 

A może jeszcze jakiś inny sposób macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś zrobię naciągając folię i czy to będzie trwały efekt?

 

Tak właśnie zrób. Efekt będzie trwały. Skręć skrzydło w przeciwną stronę bardziej niż trzeba, przytrzymaj mocno, przygrzej żelazkiem i sprawdź efekt. Jak będzie za słabo to wyginaj dalej. Tylko prasuj z obu stron - z góry i z dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.