Skocz do zawartości

Ciche serwo do pierścienia ostrości :-)


sebi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Canon 550d służy mi głównie do filmowanie, więc jest to dla mnie w pierwszej kolejności kamera. I zdecydowanie chodzi mi o zmiane ostrości, a nie o zoom. Chce zbudować elektryczny Follow Focus sterowany zarówno z bezpośrednio z Riga jak i zdalnie. Pomyślałem, że użyję do projektu serwa modelarskiego. Dlatego szukam możliwie cichego serwa lub sprawdzonego patentu na jego wyciszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na usunięcie dźwięku silniczka serwa ze ścieżki audio są sposoby. Jakieś 4 lata temu zajmowałem się trochę bardziej dźwiękiem i wtedy to było możliwe bez problemu więc dziś tym bardziej.

Oryginalne rozwiązania FF są drogie, ale i tak w większości przypadków stosowane są zewnętrzne mikrofony, również kierunkowe i z zoomem, ale i one mają DSP odfiltrowujące niepożądane dźwięki.

Kierując się jednak tylko samą kasą, to najprostsze rozwiązania są tak między 500 a 1000zł gdzie samo serwo modelarskie będzie kosztować około 250zł, więc gdzie jest sens kombinowania. Zdalnie sterowane Fokus to już wydatek około 3 do 5 tyś zł więc tu pewnie można coś zaoszczędzić, ale właśnie, w modelarstwie nikt nie kieruje się wyciszeniem a raczej trwałością jeśli już.

Silniki w obiektywach lustrzanek bądź kamer to jakieś hiperdźwiękowe super sprawne urządzenia i raczej trudno znaleźć ich odpowiedniki w tej branży.

 

PS. Serwo modelarskie szapie dość gwałtownie, a w filmowaniu z precyzyjnym fokusem jest to niewskazane. Cyfrowe, zaprogramowane odpowiednio będzie kosztować, ale im dłużej nad tym się zastanawiam to kto wie? może gra warta świeczki. Ale odpuść temat wyciszania, skup się na płynności i precyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.