Skocz do zawartości

Trasa modelu w sieci APRS


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

witam !

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w nanoszeniu ścieżki modelu RC z GPS do sieci APRS ? Do tej pory jedyne z czym się spotkałem i co stosowałem w nanoszeniu danych do sieci to informacje ze stacji pogodowej i trackowanie samochodu w czasie rzeczywistym. Sygnał nadawałem w paśmie 70 cm do prywatnej bramki lub na 2 m do sieci światowej. W sieci jest widocznych mnóstwo łodzi, stacji pogodowych, pojazdów, pieszych i samolotów amatorskich jednak nigdy nie spotkałem się z modelami RC a wiem, że jest to do zrobienia. O ile dane w czasie rzeczywistym wysyłane drogą radiową trafiają do sieci natychmiast, o tyle dane statyczne ze stacji pogodowych bądź wprowadzane ręcznie ładowałem za pomocą odpowiednich programów np. Echo Link. Nie mam natomiast pojęcia jak wgrać tam dane odczytane z GPS, które po wgraniu do sieci będą już "w czasie przeszłym". Gdyby ktoś bawił się w coś podobnego proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam !

 

Kacper SQ7SAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.