Skocz do zawartości

Zdjęcia ze "Żwirowiska" (Cierlicko)


Wojteq

Rekomendowane odpowiedzi

Parę zdjęć z 75 rocznicy tragicznej śmierci Stanisława Wigury i Franciszka Żwirki.

 

hpim1384fy3.jpg

 

hpim1385pi0.jpg

 

Miejsce w którym znaleziono ciało F. Żwirki. Jakieś 7 m w lewo znajduje się taki sam pomnik S. Wigury. Kadłub samolotu znaleziono parenaście metrów dalej rozbity o "pale śmierci". Świadczy to o tym, że po złożeniu się skrzydeł przerażeni piloci panicznie próbowali się ratować przez co wyskoczyli z jeszcze lecącego kadłuba...

 

hpim1391nz6.jpg

 

Kadłub RWD rozbity o "pale śmierci"...

 

hpim1416kl1.jpg

 

Zdjęcie modelu ustawionego mniej więcej na kierunku spadania kadłuba...

 

hpim1406vf4.jpg

 

Ostatnie i wg mnie najlepsze zdjęcie RWD na tle krzyża

 

hpim1394qr3.jpg

 

Nie wiem co sądzicie ale wg mnie Żwirko i Wigura byli wyjątkowymi bohaterami. Model RWD6 który posiadam ma dla mnie szczególne znaczenie historyczne. Lata on na dodatek niebywale realistycznie, jak prawdziwy samolot można powiedzieć i na ostatnich zawodach doświadczyłem jak ciężki jest w pilotażu gdy wieje mocny wiatr. Oczywiście nie był porównywalny z wiatrem jaki zastał Żwirka i Wigure ale jednak ciężko było cokolwiek zrobić z modelem. Naprawde podziwiam tych pilotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.