Skocz do zawartości

T9X FlySky vs FrSky


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Na wielu forach widzę opinie dotyczące Turnigy, że jak już to tylko z modułem FrSky. Kupiłem aparaturę razem z odbiornikiem FlySky. Czy możecie wydać jednoznaczną argumentalną opinię dlaczego ten FrSky jest o niebo lepszy i jakie są jego pozytywne różnice ze standardowym modułem ? Jeśli bym się zdecydował, czy można w PL lub UK zamówić komplet, czyli moduł i odbiornik ? Nie jestem zbytnio nastawiony na czekanie, komplikacje "out of stock" itp. z HobbyKing. Czy montaż FrSky rozwiąże mi również problem nie działającego Fail Safe w obecnej konfiguracji aparatury ? Poproszę o w miarę jasne odpowiedzi, mam nadzieję, że nie będzie to kolejny wątek który średnio na trzeciej podstronie przekształci się w zupełnie inny lub jakieś kłótnie (jak większość).. ;) Interesuje mnie między innymi zasięg, niezawodność itp. Na telemetrię póki co się w ogóle nie nastawiam.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły FrSky cieszą się dobrą opinią z powodu swojej bezawaryjności, zwiększonemu zasięgowi, no i przy tym atrakcyjnej cenie. Sam nie latam na tym module. Mam T9X z oryginalnym modułem, latałem motoszybowcem 1,4m do zasięgu wzroku, teraz od prawie roku latam spalinowym helikopterem (wibracje) i nigdy nie miałem żadnych problemów. Tak więc śmiem twierdzić, że jeżeli nie planujesz lotów FPV i nie zależy Ci na telemetrii, to zmiana systemu nie jest potrzebna. Oczywiście to jest tylko moje osobiste zdanie (to do tych, którzy będą próbowali mnie zniechęcić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć subtelna i szczera opinia, mniej więcej o to mi chodziło. Planuję FPV, ale za mniej więcej 2 lata jak się najpierw nauczę bardziej stabilnie latać. Póki co zwalniam z akrobacjami (pseudo w moim wydaniu) i zmierzam w kierunku bardziej stabilnych lotów w celu filmowania, ale tu z kolei dochodzi problem zasięgu... tego realnego, a nie podawanego przez producenta. Jak na razie na standardowym module obleciałem spory kawałek bez przygód, jednak mam ten dreszczyk emocji, że to już na krańcu zasięgu i może się niezbyt przyjemnie skończyć. Jeśli inne opinie mnie nie przekonają, pozostanę w tej opcji i dokupię zewnętrzny fail safe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.