Skocz do zawartości

HPI SPRINT 2 drift


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam model jak w opisie i mam taki problem, że po zmianie baterii na naładowaną model nie ma kompletnie mocy. Dopiero jak przytrzymam "gaz" to model po ok 40s. powoli nabiera mocy ale w rezultacie i tak nie osiąga swojego maximum.

 

Czy macie jakieś pomysły?? Dodam jeszcze, że model stał u mnie prawie rok i nie był ruszany, dopiero teraz naszła mnie ochota na pojeżdżenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie czy możliwe, że to sprawka pakietu ? Jest to Nosram 6celi 5000mah Zauważyłem, że jak model trochę pojeżdzi i bateria się troche "rozrusza i jest cieplejsza" to wszystko wraca do normy ??? Całkiem zgłupiałem. Dzisiaj zrobiłem własnie taki test miałem 2 naładowane pakiety ,zamontowałem pierwszy i po jakimś czasie model odzyskał sprawność, wtedy zmieniłem pakiet na drugi rowniez naładowany to problem powrócił (brak mocy), następnie znowu gdy zamontowałem ten na ktorym model juz jezdzil było w porządku ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Proponuje sformatować pakiet w celu uzyskania pełnej pojemności wi wydajności. Poniżej instrukcja jak to zrobić

 

Przed rozpoczęciem użytkowania, pakiet wymaga uformowania na następujących zasadach:

  • 2 - 4 cykli "ładowanie - rozładowanie"
  • prąd ładowania i rozładowania - 1/10 pojemności pakietu. Przykładowo dla pakietu o pojemności 2700mAh, należy zastosować prądy 270mA
  • należy zastosować automatyczny tryb ładowania
  • należy zstosować w ładowarce wartości Delta Peak na 5mV/celę.
  • należy zastosować zabezpieczenie termiczne o wartości 45 st.C.

Wstępne formowanie pakietu, zapewnia wykorzystanie jego pełnej pojemności.

 

W codziennej eksploatacji pakietów RMS, należy stosować następujące zasady:

  • maksymalny prąd ładowania - 1C. Przykładowo dla pakietu o pojemności 2700mAh, prąd ładowania szybkiego wynosi 2,7A i odpowiada to czasowi około jednej godziny.
  • zabezpieczenie w postaci czujnika temperatury ustawione na wartość 45 st.C. Ta zasada obowiązuje bezwzględnie w przypadku pakietów o pojemności 4600mAh i większej.
  • jeśli to możliwe, ustawienie w ładowarce wartości Delta Peak na 5mV/celę.
  • rozpoczęcie ładowania po wychłodzeniu pakietu do temperatury otoczenia
  • wyjęcie pakietu z modelu, jeśli jest on montowany bez możliwości chłodzenia.

 

Przestrzeganie powyższych zasad uchroni pakiet od zniszczenia i pozwoli na pełne wykorzystanie jego parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.