Skocz do zawartości

Pierwszy elektryk, ale nie amator:)


dj_tomas

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Myślę, że większość rzeczy została już napisana.

Postaram się przypomnieć:

 

"Moim zdaniem nie warto kupować radia, typu Laser, bo za 3 miesiące okaże się że brakuje którejś z funkcji (np. klapolotki) lepiej dołożyć 300zł i mieć radio z komputerem."

 

"Lepszym wyborem byłoby upolowanie na Allegro taniego nadajnika z komputerem - czegoś w stylu Flash 5x. Można dostać w tej samej cenie, a komfort dużo większy."

 

"Nie spiesz się, nadajnik kupuje się raz a porządnie. Poczekaj i poszukaj okazji na Allegro. Za cenę tego nadajnika kupisz na pewno używany komputerowy. Zwykły nadajnik zaczyna doskwierać już przy drugim modelu (wiem bo sam to przerabiałem)"

 

"Nie za bardzo ta Twoja konfiguracja. Podzielam opinie przedmowcow, jesli powaznie myslisz o tym nietanim hobby zainwestuj w dobra aparature z komputerem (teraz kupisz laser 4 i za pol roku bedziesz zmienial na lepsze i tylko bedziesz stratny na tym). "

 

Osobiście zgadzam się z przedmówcami, warto dołożyc kilka złotych i zostać posiadaczem "apki z kompem", nawet jeżeli miałaby być używana. Uważam, że nawet w sytuacji kiedy modelarstwo RC nie wciągnie cie na całego to łatwiej bedzie pozbyc się takiej aparatury na rynku wturnym, niz gdybyś chciał sprzedawać np. tę z zestawu.

 

Myśle, że oprócz aparatury, pozostałe elementy z tego zestawu będziesz mógł wykorzystać przy dalszej zabawie lub innym modelu: 3 serwa mini 10 gramowe (to chyba będą Dynamy 8,4g), silnik elektryczny 3 fazowy typu outrunner, regulator Dynam 18A, akumulator Li-Po 1250 mAh 11,1V 10C. Sam korzystam z takich serw i regulatora i nie narzekam. Na pewno bardzo szybko zapragniesz kupić jakąś porządniejsza/szybszą ładowarkę.

 

Jeżeli zdecydujesz się na model tego typu to, z własnego doświadczenia, polecam demontaż podwozia. Osobiście uczyłem sie na podwoziu czego skutkiem była tylko większa ilość uszkodzeń po lądowaniach "gorszej jakości" :) Przy silniku bezszczotkowych start z ręki jest łatwy, lądowanie w trochę większej trawie nie powoduje uszkodzeń.

 

Polecam ci wzięcie pod uwagę to co napisali koledzy z forum. Większośc z nich przechodziła etap, na którym obecnie się znajdujesz i warto korzystać z ich doświadczeń.

 

Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.