Skocz do zawartości

Nadajnik spektrum Dx18; Dx10t - czy ktoś miał do czynienia?


young

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zawsze programowanie radia było i jest u mnie udręką dlatego zastanawiam się nad w/w modelami aparatur. z opisów wynika że mają bardzo podobne oprogramowanie, i dość przyjazne programowanie. Karta sd jest też dużą zaletą.

Ze względu na dużą ilość posiadanych odbiorników w tym Ar9100 powerboxy z zamontowanym spektrum w grę nie wchodzi futaba, jeti etc.

proszę osoby mające w ręku te aparatury o opinie. dotychczas używam Jr x9303, radio solidne ale nowsze wydają się prostsze w obsłudze.

pozdrswiam i czekam na dyskusje w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry zaznaczam że nie miałem ani nie posiadałem 10 czy 18 ... Bardzo chciałem zakupić 8 gdy się pokazała ale wczęśniej kupił to radio znajomy .

Niestety tak samo szybko pozbył się radia z powodu problemów z potencjometrami . Zaskoczyło mnie to bo już raz firma ogłaszała ze po akcjach z modelami 5,6 i7 takich wpadek nie będzie..

 

Na chłodno bym się zastanowił na Twoim miejscu . Ale wiem że już inne radia skreśliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Trzymałem w rekach oba. Oprogramowanie identyczne, tzn: w "10" i "18". Wybór dla mnie prosty: - "18". Zawsze latałem kompaktami. Jeśli MC-20 można latać kciukami to "10" już nie. Oprogramowanie jest rozwinięciem tego co znasz z dotychczasowego radia. Moim zdaniem, bo tez latam 9303, mądrzej zorganizowane. Jeszcze bardziej intuicyjnie. Co do jakości - trudno mi zabrać głos. Bawiłem się raptem kilka godzin - nic się nie rozpadło ! Dla mnie - istotnym minusem jest bezmodułowa konstrukcja ! Nie pozwala na płynne przejście. Co zrobić z 20 sprawnych dotychczas odbiorników ? Podobno jest to stały trend. Z modułami i kompatybilnością było za dużo problemów.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Jerzy za te parę zdań,

 

zawsze czytam uważnie posty osób z większym doświadczeniem i życzliwych. Mój wybór też skłania się do "18" mniejsze poręczniejsze plus przyzwyczajenie. Wbrew pozorom zamiana dobrego na dobre w moim przypadku ma sens - bo tak jak mówiłem w nowej jest prostsze programowanie, tak mi sie wydaje. Koszt zakupu nie jest drastycznie duży zakładając że za swoje radio JR mogę uzyskac przyzwoitą cenę. Więc nie jest to fanaberia, tym bardziej że otrzymuje się namiastkę telemetrii.

Powodem jest również że moje dotychczasowe radio od nowości nie przypadło mi co do metody programowania (szkoda bo jako wyrób jest rewelacyjne) ze względu że nie używam go często, czyli ciągle przy nowym modelu lub zmianach muszę wracac do podsaw.

Z opisu "18" wynika że obsługuje odbiorniki również w dół to znaczy DSM2.

Muszę to sobie jeszcze przemyślec -> wymiana radia czy model na choinkę, chociaż tych ostatnich to mam zdecydowanie za dużo, a za mało czasu na cieszenie się tym co mam na "strychu" hangarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Soft zaktualizowany, tzn zainstalowałem z karty SD po ściągnięciu plików z oficjalnej strony (trzeba być zarejstrowanym)

 

poszło bez problemu :).

 

Na oficjalnej stronie jest pakiet gotowych ustawień wielu modeli do ściągnięcia.

 

Z tego co się dopytałem to w kraju sprzedało się już kilka DX18, a niektórzy mają też DX18Q ale jakoś cisza o tym.

 

pozdrawiam z nowym już 2014 rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi si,ę ,ze soft idzie według seriali aparatur.

Do każdej jest indywidualny lub zbiorczy jeśli stwierdzą błędy bądź ktoś do nich napisze i powiadomi o błędach.

Sprawdzają wtedy i poprawiają? Ale oczywiście mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno wypuszczają soft zbiorczy, tylko żeby go pobrać trzeba podać numer aparatury. Pytam, o zmiany dlatego bo na przykładzie telewizora nauczyłem się ostrożnie podchodzic do aktualizacji. Telewizor pobrał sobie najnowszą wersję oprogramowania i teraz smart mi się zawiesza, a do starej wersji nie moge powrócić, dopiero kazali mi czekac jak wypuszczą nowszą wersję opropgramowania. A w aparaturze na takie cos raczej nie można sobie pozwolć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.