Skocz do zawartości

Odbiornik Futaba R319DPS - zasilanie z pakietu głównego


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jako że właśnie stałem się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem zestawu Futaby 9CAP z pełną syntezą, to próbuję obecnie poznać jej wszystkie walory (i ew. wady).

 

Na pierwszy ogień poszedł odbiornik - R319DPS - taki jak tu:

http://www.gpdealera.com/cgi-bin/wgainf100p.pgm?I=FUTL7610

(ale wersja 35 MHz).

i kwestia jego prawidłowego zasilania.

 

Obecnie latam lekkimi elektrykami (ok. 400-600 gram) więc zapytuję:

Czy tego typu odbiorniki sprawują się poprawnie kiedy zasilanie przekazywane jest standardowo przez regulator 3F z pakietu głównego (a nie z osobnego dedykowanego źródła) ? Jest to dla mnie ważne, gdyż przy i tak jego dość dużej masie (35 gram) nie mam możliwości dociążania samolotu kolejnymi bateriami przeznaczonymi wyłącznie pod potrzeby zasilania odbiornika.

 

Dodam jeszcze, że moje standardowe konfiguracje wewnątrz samolotów to: silniki 3F typu dzwonek TP lub inne typu Axi o prądach mniej niż 18A, regiel Dynam 18A, pakiety Li-Pol 1300 mAh 15-20C i 4-5 serw.

Czy zatem bez obaw mogę go używać, czy raczej powinienem zastanowić się nad jakimś mniejszym - lżejszym odbiornikiem (Jeti lub Hitec) ?

Będę wdzięczny za Wasze wskazówki i wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem w swoich elektrykach R149DP ( co prawda bez syntezy ale też PCM), regulator ESC25A serwa 4 sztuki GWS NARO 13 g i wszystko było ok, bez żadnych zakłóceń.Odbiornik i serwa zasilane z układu BEC regla.Pakiety zasilające były Li-Pol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.