Skocz do zawartości

Gym-Star halowy trenerek


Osa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem do budowy protoyp komercyjny modelu którego autorem jest Andy Whitehead, model produkowany jest przez firmę GRAPE (strona http://rcgrape.pl/ ) która to produkuje galanterię węglową m.in orczyki, dźwignie i nakładki offsetowe na serwa oraz łoża silników do modeli halowych.

Model ma pomóc w opanowaniu podstaw latania na hali co w moim przypadku się zgadza. Gym Star będzie pierwszym modelem na halę któym mam wykonać pierwsze loty w pomieszczeniu zamkniętym. ( :)

Hala czeka więc i model musiałem zbudować w kilka wieczorów, nie ma to jak odpowiednia motywacja.

Model wykonany z EPP grubości 5mm granulacja 20g/l.

W zestawie są potrzebne do budowy pręty węglowe, płaskownik węglowy oraz orczyki z laminatu epoksydowo szklanego.

Dane:

Rozpiętość: 805mm

Długość: 710mm

Waga do lotu: Ze względu na to, że-

-nie mam odpowiedniego doświadczenia w budowie takiego typu modeli (innych też nie...)

-nie mam odpowiedniego wyposażenia RC

-nie mam cierpliwości do tych patyczków węglowych

Waga do lotu wyszła jak wyszła, oczywiście za ciężko ale ktoś kto to zrobi tak jak być powinno zejdzie niżej, ja model zamknąłem w 176g do lotu.

Odbiornik: cegła Turnigy.

Serwa: TP9g szt 3

Silnik: klasy 2204

Regulator: 11A firmy Agma

Śmigło: 8x4 GWS

Pakiety zasilające :200mAh od Mirka z ABC-RC

 

No i zobaczymy jak będziemy współpracowali...

Kilka zdjęć poglądowych póki cały...

post-54-0-13971000-1353271108.jpg

post-54-0-44346000-1353271121.jpg

post-54-0-55305900-1353271134.jpg

A tu już na hali w towarzystwie Płaszczki z EPP z tej samej firmy

post-54-0-48466900-1353271162.jpg

 

Dzięki Andrzejowi_p mam filmik z pierwszych no drugich lotów na hali. Jednocześnie proszę o wyrozumiałość bo w temacie lotów halowych jestem żółtodziób.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=2cOSSy0XiYA

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.