Skocz do zawartości

Nowy pulpit Graupnera MC-16


cZyNo

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepach internetowych pojawiły się zajawki nowego pulpitu MC-16.

Najpierw myślałem, że będzie to pulpitowa wersja nadajnika MX-16. Jednak gdy rzuciłem okiem na opis to zauważyłem większą liczbę faz lotu i większą liczbę mikserów. Tak więc aparatura bardziej wygląda na MC-20 ograniczoną do 8miu kanałów. Szacunkowa cena zestawy około 500EUR.

Analogicznie jak MC20 będzie miał dwie boczne dźwignie, dwa suwaki zamiast potencjometrów, dowolnie rozmieszczane przełączniki, wbudowaną antenę oraz możliwość zastosowania wyłączników w drążkach. No i będzie miała tylko jeden wyświetlacz. Reszta funkcji i bajerów pewnie będzie działała analogicznie jak w MX-20 i MC- 20, czyli solidnie i praktycznie.

 

Wygląda jak ... Graupner. Jednym się podoba innym nie. Jadnak najważniejsza jest funkcjonalność i niezawodność. A z tym w systemach HOTT nie ma żadnych problemów.

post-9196-0-01788600-1353946496.jpg

 

Oficjalna strona: http://www.graupner....16/product.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie wygląda niestety na wersje przedprodukcyjną/testową (patrz klawisze do sterowania menu). Ogólnie jak wszędzie drągi będzie można wydłużać do swoich preferencji oczywiście w jakiś tam granicach W MC20 wyglądają podobnie - poczekamy co na to powie Kamil.

Jeśli to za mało to są drążki dłuższe jako opcja (Order number 33000.3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

W MC-20 na wyposażeniu są oba rodzaje drążków pulpitowe długie i jeżykowe ;) Możliwe że w MC-16 długie drążki występują jako opcja. Jeśli chodzi o przyciski możliwe że w MC-16 są wykonane jako analogowe na mikroprzełacznikach zamiast pojemnościowych jak to jest w przypadku MC-20 . Widać że MC-16 jest okrojoną wersją MC-20 więc róznica ceny poza nieco okrojonym oprogramowaniem posiada nieco bardziej okrojony hardwer (mniej przełaczników , jeden wyświetlacz , itd) w końcu między MC-20 a MC-16 różnica ceny jest dość spora ok 250€ . Jednak to co najważniejsze pozostaje niezawodny i bardzo szybki system 2,4 GHz HOTT. A możliwości programowe i sprzętowe MC-16 zadowolą większość użytkowników i bez większych kłopotów zapewnią możliwość sterowania większością modeli bez konieczności rozbudowy i zmiany konfiguracji . Zainteresowanych odsyłam do instrukcji w niej znajduje się tabela z róznicami w wyposażeniu i oprogramowaniu serii MC-XX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Każdy model działa na każdym zbindowanym odbiorniku. Dlatego trzeba najpierw włączać apkę i wybierać model. Dopiero potem włączać zasilanie odbiornika. W przeciwnym razie dzieją sie dziwne rzeczy :D

Niestety sporadycznie udaje mi sie o tym zapomnieć ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Każdy model działa na każdym zbindowanym odbiorniku. Dlatego trzeba najpierw włączać apkę i wybierać model. Dopiero potem włączać zasilanie odbiornika. W przeciwnym razie dzieją sie dziwne rzeczy :D

Niestety sporadycznie udaje mi sie o tym zapomnieć ;|

 

:(

 

Czyli jak masz włączone dwa odbiorniki to działają oba ?? a jak z telemetrią jak są załączone dwa odbiorniki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego nie sprawdzałem. Może jutro sprawdzę i odpalę równocześnie dwa modele. Powinny działać :) Ale to by było grube niedopatrzenie gdy ktokolwiek miał na lotnisku włączone zasilanie w więcej niż jednym modelu.

Telemetria jest zawsze z 1-go odbiornika danego modelu z pamięci aparatury. A tak przy okazji - do danego modelu może być więcej niz jeden zbindowany odbiornik. Np jeden może obsługiwać jedna polowe modelu, a drugi drugą. Czy dowolnie jak komu potrzeba. Czy jak chce się zabezpieczyć przed nieprzewidywalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jeśli odbiornik nie jest zbindowany z danym modelem nie działa telemetria ! Plus jest też taki że po zbindowaniu można skopiować model kilka razy i używać róznych ustawień do różnych warunków bez konieczności ciągłego bindowania modelu . Dodatkowo dsm2 i dsmx bindują się znacznie dłużej a graupner HOTT praktycznie bez zwłoki . W wielu sytuacjach może to nie mieć znaczenia jednak w moim przypadku latając F3F zwłoka typu 2s to 95% szansy na zbieranie strzępów z modelu za ponad 1000€ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.