Skocz do zawartości

Corona RP8D1


przemomokry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z odbiornikiem Corona RP8D1.

Chodzi o dziwny objaw z serwami a dokładnie to jednym.

Przy ruszeniu drągiem kanału 4 delikatnie wychyla się serwo na kanale 1.

Zmieniałem serwa i dalej to samo.

Najdziwniejsze, że dzieje się to tylko przy ruszeniu drążka w prawo.

Macie jakieś pomysły co to może być?

Da sie to naprawić czy odbiornik do kosza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mode2

Zasilanie z regulatora. Sprawdzane również na zasilaniu z baterii.

Każdy kanał osobne serwo.

Aparatura Futaba 4EXA. Kanał 72.

Objaw jest z podłączonym jak i odłączonym oraz z włączonym i wyłączonym silnikiem.

Bez względu na to czy serwo pod kanał 4 jest podłączone czy nie zawsze przy ruszeniu drążka kanału 4 w prawo wychyla się o jakieś 15% serwo na kanale 1

Jest tak na zwykłym ustawieniu jak i na mikserach delta i Vtail. (więcej mikserów nie mam)

Dodatkowo jak sprawdzałem zachowanie serw przy zasilaniu z baterii to przy ruszeniu drążkiem gazu słychać lekkie drgnięcie serw. Nie widać tego ale słychać że dostały jakiś impuls.

 

EDIT

Witam.

Nikt nie zna odpowiedzi?

Powiedzcie może co i jak jeszcze można sprawdzić. Najgorsze jest, że nie mam nikogo żeby sprawdzić zachowanie z innym nadajnikiem. Chyba, że ktoś w Gorzowie jest chętny do pomocy.

Rozebrałem odbiornik i nie widać żadnych przepalonych elementów.

A jest taka możliwość, że nie współgra z moim nadajnikiem? Chciałbym kupić 2 identyczny nowy odbiornik ale sie boje że może być to samo i pieniądze wywalone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej trzeba sprawdzić czy są zmiany w sygnale ppm przed modułem nadawczym.

 

Jeśli jest taka możliwość zmień mode w jakim pracuje nadajnik. Zamieni kanały miejscami w ppm.

Pod innym drążkiem będziesz miał ten kanał.

Jeśli anomalia pozostanie na tym samym kanale co teraz to winny odbiornik. Jeśli pójdzie na inny to znaczy, że taki ruch nakazuje nadajnik.

 

Dziwne że sprawa się zmienia przy innym zasilaniu. Ten fakt raczej obwinia odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiał bym odbiornik bo na Hitec 05 problemu nie ma. Wszystko chodzi elegancko.

Muszę gdzieś sprawdzić z innym nadajnikiem bo może to jakiś problem z "dogadywaniem się" urządzeń. Mam obok pracy nowo otwarty sklep elekrtoniczno-modelarski w którym mnie już znają więc może uda sie u nich sprawdzić.

Sprawdze dzisiaj jeszcze tą zmiane mode i zobacze co się będzie działo.

 

A tak przy okazji. Bo nie wiem czy opłaca się dalej działać na 35MHz czy przejść na 2,4GHz?

Jak jest ze zmianą z 35MHz na 2,4GHz w Futaba 4exa? Wymienia sie tylko moduł czy trzeba coś lutować? Bo prawdę mówiąc jak mam nadajnik już 6 lat to ma jeszcze oryginalną folię na ekraniku i nigdy go nie rozbierałem (nie było potrzeby).

Jak ma się sprawa zasięgu między 35MHz a 2,4GHz? Na 35 MHz nadajnik niby do 2km a markowe odbiorniki niby min1,5km. A jak jest z 2,4GHz bo myśle coraz bardziej nad FPV i zasięg jest tu bardzo istotny.

Widziałem różne moduły Fr-sky na HK ale nie wiem kompletnie czym się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem futaby 4ex z tym odbiornikiem i nigdy nie było problemu, co do przeróbki na 2,4 trzeba prawdopodobnie się wlutować lub podpiąć zewnętrzny moduł przez gniazdo trenera bo przynajmniej w mojej nie było wymiennego modułu. Jako ciekawostka - ten nadajnik ma piaty kanał, 10min pracy , lutownica 20cm przewodu i przełącznik.http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=936750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniłem mode i dalej to samo. Praktycznie każde wychylenie jakiegokolwiek drążka powoduje zakłócenia na innym kanale. Tzn. podłącze serwo pod kanał np 2 i jak ruszę drągiem od tego kanału to serwa wychylają się prawidłowo. Ruszę jakimkolwiek innym drążkiem i są zakłócenia powodujące drganie serwa lub jego wychylenie o około 10-15%. Kanał pod który podłcze serwo nie ma znaczenia. Zawsze są zakłócenia po ruszeniu innym drążkiem.

Może sie filtry zepsuły w odbiorniku? Nie mam już pomysłu. Postaram się jeszcze sprawdzić jak da rade na innym nadajniku ale myśle że będzie to samo. Macie jeszcze jakieś pomysły co to może być?

 

Coraz bardziej sie zastanawiam nad zmianą na 2,4 GHz. Tylko jaki moduł tu będzie pasował żeby były tanie odbiorniki i zasięg min 1km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem mode i dalej to samo. Praktycznie każde wychylenie jakiegokolwiek drążka powoduje zakłócenia na innym kanale. Tzn. podłącze serwo pod kanał np 2 i jak ruszę drągiem od tego kanału to serwa wychylają się prawidłowo. Ruszę jakimkolwiek innym drążkiem i są zakłócenia powodujące drganie serwa lub jego wychylenie o około 10-15%. Kanał pod który podłcze serwo nie ma znaczenia. Zawsze są zakłócenia po ruszeniu innym drążkiem.

 

Mam dwa takie odbiorniki i w jednym z nich zaobserwowałem dokładnie taki efekt, jaki opisałeś. Z tym że zakłócenia dotyczą jednego kanału (który jest zakłócany przez dowolny inny) i są mniejsze (odpowiadające tak gdzieś 2-3 klikom trymera).

Latam tak już kilka lat i nic się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba ten też zaliczy kosz. Chciałem go jeszcze wsadzić do delty ale ze względu na odległość i wysokość lotu zrezygnowałem z tego pomysłu.

 

Patrząc na ceny odbiorników + kwarce coraz bardziej zastanawiam się nad 2,4GHz.

 

 

Powiedzcie czy coś takiego będzie dobre?

Będzie pasować do futaby 4exa?

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17205__FrSky_DHT_8ch_DIY_Telemetry_Compatible_Transmitter_Module.html

 

Są do tego odbiorniki po 10-13$

Zasięg niby do 2,5km a z anteną kierunkową do 4,5km(ile w tym prawdy nie wiem)

Ma to ktoś lub wie cokolwiek na temat tego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.