Jump to content

podłączenie serwa HXT 900 do odbiornika - ustawienie wtyczki


M52

Recommended Posts

Przymierzałem "na sucho" wtyczki serw do gniazd odbiornika TG9x i zauważyłem, że możliwe jest ich zamontowanie w dwóch wzajemnie odwrotnych położeniach, a kolory przewodów we wtyczce są przecież różne.. Czy tak ma być? Czy popełniam jakiś błąd? Nie wiem też, w którym miejscu podłączać serwa do odbiornika? Np od lewej - jakie urządzenia podłączać i w jakiej kolejności?

http://www.hobbyking...p?idProduct=662

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Na boku odbiornika powinno być oznaczenie gdzie +,- i sygnał. Jak sie nie myle to masa jest na górze. Kabel masy oznaczony jest w tym serwie kablem brązowym, + czerwony , sygnał pomarańcz.

Co do podłaczenia zależy od MODE apki. Zakładając że mode 2 to kanał 1 Lotki, 2 Ster wysokości, 3 obroty silnika, 4 Ster kierunku.

Link to comment
Share on other sites

Jedyne oznaczenie jest na naklejce na "górze odbiornika" - "s", "+" i "-". Czyli mam rozumiec, że sygnał będzie na górnym pinie, tym od strony naklejki na odbiorniku?

Miejsce podłączenia wtyczki zależec ma od kanału przypisanego w aparaturze?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki!

To jeszcze jedno pytanie.

Akurat mam mode2, więc w kanał 3 włączam regulator. A jak zasilam odbiornik? Jest tam, drugie od prawej, gniazdo podłączenia baterii. Ale pakiet podłączam przecież poprzez regulator, więc nie włączam go już w drugie gniazdo? Zresztą nie mam dwóch wyprowadzeń z pakietu.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.