Jump to content

RWD-5 Budowa

kamil1556

Recommended Posts

Witam posiadam miano początkującego modelarza. Jestem w trakcie budowy mojego pierwszego modelu.Wyciąłem już kadłub i teraz chciałbym przykleić listewki sosnowe , ale ich nie posiadam.W tym temacie będę zdawał relacje z budowy.A teraz chciałbym zapytać czy ktoś posiada listewki sosnowe do kadłuba.

• 2 weeks later...
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam posiadam miano początkującego modelarza. Jestem w trakcie budowy mojego pierwszego modelu.Wyciąłem już kadłub i teraz chciałbym przykleić listewki sosnowe , ale ich nie posiadam.W tym temacie będę zdawał relacje z budowy.A teraz chciałbym zapytać czy ktoś posiada listewki sosnowe do kadłuba.

Co prawda odpowiedź trochę późno, ale...

Jeśli masz gdzieś w pobliżu sklep modelarski, to tam kupisz takiw listewki. Ja do swojego rwd użyłem listewek balsowych, tylko że trochę grubszych niż podaje skazoo na swojej stronie.

Tak jak napisał kolega mogą to być listewki wycięte z balsy, paski sklejki pozyskanej np. ze skrzynek po owocach (np. z Biedronki ;) ale możesz także okleić boki kadłuba w przedniej części (do ok 2cm za skrzydłami) dodatkową warstwą depronu i to wystarczająco wzmocni konstrukcję. Życzę sukcesów w budowie.

Szczerze mówiąc nie musisz stosować bowdenów (chociaż to bardzo pomocne). Możesz puścić sam drut (hartowany, stalowy, ok. 1mm) a przed zgięciem końcówek nawlec na niego jakieś "prowadnice" np. 1cm odcinki wkładu od długopisu, 3-4 koraliki itp. które potem przykleisz do ściany kadłuba. Chodzi o to, aby drut chodził lekko i nie wyginał się w czasie pracy. Panowie z "FliteTest" rozwiązują sprawę opaskami zaciskowymi ;)

Chodzi Ci o to, że klapy w statecznikach mają się ruszać? Montujesz na zawiasach. W stateczniku i klapie nożykiem robisz otwór na dany zawias(ma wchodzić z lekkim luzem) i zaklejasz jakim tam klejem chcesz.

Przykładowy zawias: http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=1_26&products_id=4713

w niewielkich modelach z pianki stosuje się również: http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=1_26&products_id=178

Zawiasy można zrobić z taśmy klejącej, poszukaj zdjęć z budowy modeli depronowych, jest tego dużo. Możesz także użyć sztywnego plastiku, wyciętego w prostokąt np.: 2x4cm (taki przezroczysty z opakowań, który załamujesz w miejscu dzie ma się zginać). Wszystko to (bowdeny i zawiasy) mogłeś kupić w sklepie modelarskim razem z listewkami. Przy budowie następnego modelu skompletuj materiały przed budową.

Pokaż jakieś zdjęcia modelu, może jeszcze jest coś do poprawy.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.