Skocz do zawartości

RWD-5 Budowa


kamil1556

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam miano początkującego modelarza. Jestem w trakcie budowy mojego pierwszego modelu.Wyciąłem już kadłub i teraz chciałbym przykleić listewki sosnowe , ale ich nie posiadam.W tym temacie będę zdawał relacje z budowy.A teraz chciałbym zapytać czy ktoś posiada listewki sosnowe do kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam posiadam miano początkującego modelarza. Jestem w trakcie budowy mojego pierwszego modelu.Wyciąłem już kadłub i teraz chciałbym przykleić listewki sosnowe , ale ich nie posiadam.W tym temacie będę zdawał relacje z budowy.A teraz chciałbym zapytać czy ktoś posiada listewki sosnowe do kadłuba.

 

Co prawda odpowiedź trochę późno, ale...

Jeśli masz gdzieś w pobliżu sklep modelarski, to tam kupisz takiw listewki. Ja do swojego rwd użyłem listewek balsowych, tylko że trochę grubszych niż podaje skazoo na swojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega mogą to być listewki wycięte z balsy, paski sklejki pozyskanej np. ze skrzynek po owocach (np. z Biedronki ;) ale możesz także okleić boki kadłuba w przedniej części (do ok 2cm za skrzydłami) dodatkową warstwą depronu i to wystarczająco wzmocni konstrukcję. Życzę sukcesów w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę więcej relacji z budowy RWD 5. Na zdjęciach zamieszczonych z budowy RWD jest pokazane co i jak zamocować.
Autor modelu RWD 5 Marcin Szczerbaczuk "Skazoo" w swojej relacji pokazał wyczerpująco i dokładnie budowę w/w modelu.( link do strony RWD 5 "Skazoo" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie musisz stosować bowdenów (chociaż to bardzo pomocne). Możesz puścić sam drut (hartowany, stalowy, ok. 1mm) a przed zgięciem końcówek nawlec na niego jakieś "prowadnice" np. 1cm odcinki wkładu od długopisu, 3-4 koraliki itp. które potem przykleisz do ściany kadłuba. Chodzi o to, aby drut chodził lekko i nie wyginał się w czasie pracy. Panowie z "FliteTest" rozwiązują sprawę opaskami zaciskowymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

google nie gryzie po 30sek. szukania- http://www.nastik.pl/akcesoria-modeli-popychacze-bowdeny-c-125_164.html?osCsid=669cebf03bd2ba72c74b0dd41ec9b811

 

bowden jest do pręt w rurkach! rurki w których jest owy pret mocujesz do wreg, czemu jest w rurkach?- żeby sie nie wyginal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to, że klapy w statecznikach mają się ruszać? Montujesz na zawiasach. W stateczniku i klapie nożykiem robisz otwór na dany zawias(ma wchodzić z lekkim luzem) i zaklejasz jakim tam klejem chcesz.

Przykładowy zawias: http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=1_26&products_id=4713

w niewielkich modelach z pianki stosuje się również: http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=1_26&products_id=178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy można zrobić z taśmy klejącej, poszukaj zdjęć z budowy modeli depronowych, jest tego dużo. Możesz także użyć sztywnego plastiku, wyciętego w prostokąt np.: 2x4cm (taki przezroczysty z opakowań, który załamujesz w miejscu dzie ma się zginać). Wszystko to (bowdeny i zawiasy) mogłeś kupić w sklepie modelarskim razem z listewkami. Przy budowie następnego modelu skompletuj materiały przed budową.

Pokaż jakieś zdjęcia modelu, może jeszcze jest coś do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.