Jump to content

Zdalnie sterowany helikopter nie wznosi się


mpapis2

Recommended Posts

Witam,

posiadam zdalnie sterowany helikopter YD612, problemem jest to że obraca się o 360stopni, dodatkowo nawet przy pełnych obrotach nie jest w stanie się poderwać.

To co wiem ze przy pełnych obrotach jeśli bawię się pokrętłem od zawisu prawo lewo przy skręceniu go na maxa w lewo obroty głównego wirnika znacząco wzrastają przy skręceniu tego pokrętła w prawą stronę helikopter stoi nieruchomo.

Kolejna rzeczą jest że przy tym jak kreci się w koło własnej osi wystarczy delikatnie zablokować ogon i w tym momencie momentalnie helikopter odrywa się w nie kontrolowany sposób od ziemi.

Czy jest to wina 2 wirnika bo wydaje mi się ze chodzi na wale zbyt lekko czy może jest to wina sterowania ? Link do filmiku jak to wygląda w praktyce http://www.youtube.com/watch?v=k1cMMbfvstg&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

jak ruszam dolnymi łopatkami to zembatka za nie odpowiedzialna stoi w miejscu ale jak rusza zebatka to śmigła się poruszają tak powinno być ? czy jest to wina nie przenoszenia ruchu z zebatki na śmigło ?

Link to comment
Share on other sites

jestem w trakcie rozkładania tylko nie wiem jak rozłączyć te 2 zębatki od wału, od dołu jest pierścień skręcony 2 śrubeczkami odkręciłem i mimo to trzyma, może źle się za to zabieram ?

Link to comment
Share on other sites

działa przewierciłem zębatke dałem śrubkę skręciłem z wałem i już nie jeden lot za mną i nie jedna kraksa, jestem pod wrażeniem możliwości maszyny i wytrzymałości na moje braki w pilotarzu :)

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.